Vojvodina slavila u Ivanjici

Fudbaleri Vojvodine savladali su Javor Matis, rezultatom 3:1, u 28. kolu Linglong Super lige Srbije. Novosađani su na taj način zabeležili veoma bitan trijumf, koji im je praktično obezbedio plasman u evropska takmičenja za narednu sezonu, dok će naša ekipa morati da potraži priliku za prekid loše rezultatske serije u preostala dva kola.

Igrači Javora bili su ravnopravan rival favorizovanim gostima gotovo čitav sat. Na startu utakmice nije bilo previše uzbuđenja ispred golmana dve ekipe, ali je viđena velika borba, ogroman broj duela i nekoliko žutih kartona. Mladi fudbaleri Javor Matisa koji su dobili šansu da počnu utakmicu (Maričić, Zvekanov, Radivojević, Nikolić) imali su veliki motiv da pokažu da zaslužuju mesto u timu, a slično je bilo i na drugoj strani, jer je i Nenad Lalatović pružio priliku nekolicini mladića.

Prva je pripretila Vojvodina, preko Stojkovića, koji je sjajno uhvatio volej, ali je Lazović intervenisao. Na drugoj strani pokušao je Petković i bio neprecizan. Najbolja prilika viđena je u 24. minutu, kada je Zukić pokazao veliki driblerski potencijal, maestralno prevario Maričića i šutirao, ali je prečka spasila Javor. U 31. minutu viđena su čak tri uzbuđenja. Prvo je pred golom Vojvodine dobro šutirao Zvekanov, a Simić poslao loptu u korner, da bi zatim Petković probao, a golman gostiju još jednom bio siguran. Brzo su Novosađani prešli na polovinu Javora, Stojković je bio u velikoj prilici, ali je Lazović odbranio. Naš golman je bio uspešan i nekoliko minuta kasnije, kada je Drinčić šutirao iz slobodnog udarca.

Drugi deo igre počeo je ofanzivom gostiju, predvođenim izuzetnim kapitenom, Nikolom Drinčićem. Javor je izdržao nalete Vojvodine do 56. minuta, kada je Zukić doveo svoj tim u vođstvo. Iskoristio je mladi fudbaler Novosađana lošu reakciju odbrane našeg tima i savladao Lazovića. Isti igrač je 12 minuta kasnije duplirao prednost svoje ekipe. Loše su ispratili naši fudbaleri korner koji je izveo Drinčić, a nakon gužve u šesnaestercu, Zukić se najbolje snašao i savladao Lazovića.

Ponovo je 12 minuta prošlo bez velikih uzbuđenja, da bi u 80. minutu Vojvodina postigla i treći gol. Tačnije, postigli su ga igrači Javora. Nisu se dobro razumeli Jevremović i Lazović prilikom jedne duge lopte, levi bek je pokušao da interveniše i poslao loptu u svoju mrežu.

Ipak, dva minuta kasnije, Javor Matis došao je do utešnog pogotka. Sević i Zvekanov su kombinovali po levoj strani, a mladi vezista šutirao je levom nogom i savladao Simića. Postigao je na taj način svoj prvi pogodak u seniorskoj karijeri.