Veliki trijumf Javora protiv Vojvodine!

Fudbaleri Javor Matisa još jednom su pokazali da će na svom terenu biti izuzetno neugodan protivnik za svaki klub iz domaćeg šampionata. U trećem meču u Ivanjici u ovoj sezoni naša ekipa zabeležila je i treću pobedu. Ovoga puta, izabranici Igora Bondžulića imali su najteži posao, pošto im je u goste došla Vojvodina, osvajač Kupa Srbije i učesnik Lige Evrope i neporažena ekipa u dosadašnjem toku prvenstva. Ipak, taktički disciplinovanom i izuzetno strpljivom igrom, koju su krunisali sa dva pogotka, naši igrači uspeli su da savladaju izuzetno snažnog protivnika. Ono za čim će možda malo žaliti je primljeni pogodak, duboko u nadoknadi vremena, čime je postavljen konačan rezultat – 2:1.

Vojvodina je počela duel veoma angažovano i ofanzivno. Vršili su igrači Nenada Lalatovića pritisak na poslednju liniju Javora od prvog minuta, ali su se naši igrači umešno branili. Kao da im je trebalo vremena da se oslobode pritiska koji je ovakva utakmica donela sama po sebi. Dok se to nije desilo, Lazović je sačuvao svoju ekipu odličnom intervencijom nakon udarca Drinčića iz slobodnog udarca u 8. minutu, da bi šest minuta kasnije Zukić šutirao preko gola. Oslobodili su se tada i igrači Javora i zaigrali znatno konkretnije, pa je usledio i prvi udarac ka golu Simića. Ipak, golman gostiju je u 23. minutu zaustavio pokušaj Šćepanovića. U 31. minutu, Tanko je šutirao glavom, ali je lopta završila pored gola. A onda, u 33. minutu, Javor je stigao do prednosti.

Postao je Javor specijalizovan za igru nakon prekida ove sezone, a stručni štab uspeva da maksimalno iskoristi visinu svojih fudbalera. Naravno, i ovoga puta, značajnu ulogu odigrao je Marko Jevremović. Nakon uigrane akcije, centrirao je iz kornera, a kapiten Nedeljko Piščević sačekao je loptu na drugoj stativi i glavom je poslao u mrežu. Bio je to njegov drugi pogodak u sezoni. Jevremović je došao do svoje 6. asistencije!

U 37. minutu, Lazović je ponovo odlično intervenisao nakon udarca iz daljine, a odbijenu loptu sa nekoiko metara Zukić nije uspeo da sprovede u praktično praznu mrežu. Četiri minuta kasnije Maričić je pretrčao sa loptom u nogama više od pola igrališta, prešao nekoliko igrača gostiju, ali mu je ponestalo snage za završni udarac. Na pauzu se otišlo uz rezultat 1:0.

Očekivano, Novosađani su krenuli još ofanzivnije u drugom delu igre, a Nenad Lalatović izvršio je čak tri izmene u pauzi. To se pokazalo kao efikasno najpre u 54, a potom i u 59. minutu, kada su Lazovića pokušali da ugroze Drinčić i Bojić, ali je prvi udarac bio neprecizan, a drugi je golman Javora zaustavio. U jeki pritiska gostiju, Javor je stigao do drugog gola – u tri poteza.

Lazović je daleko ispucao loptu, Tanko odlično skočio i prosledio loptu ka Lukoviću, koji ju je školski primirio, a potom prosledio u mrežu Simića. Naš napadač postigao je na taj način svoj 4. gol u sezoni. Igrao se 61. minut.

Mogao je nakon toga naš tim u potpunosti da dotuče rivala, ali je u 64. minutu Simić zaustavio novi pokušaj Lukovića. Nakon toga, usledilo je ponovo ultraofanzivnih 15-ak minuta gostiju, Pokušavali su Čović, Drinčić, Mladenović… ali je svaki taj udarac završio iznad gola. U 83. minutu ponovo je Luković mogao da postigne pogodak na drugoj strani, ali je njegov odličan udarac završio iznad gola. Pokušavali su gosti do kraja, ali je Lazović bio siguran, da bi u 96. minutu ipak došlo do pogotka.

Izbacili su defanzivci Javora loptu iz svog šesnaesterca, na nju je natrčao Bojić i sa ivice kaznenog prostora, volejom, iz prve, pogodio donji desni ugao Lazovićevog gola.

Javor Matis sada ima 12 bodova nakon 7 odigranih utakmica i nalazi se u gornjem delu tabele. U sledećoj utakmici, Ivanjičani gostuju beogradskom Radu.

7. kolo Linglong Super lige

JAVOR MATIS – VOJVODINA 2:1 (1:0)

Stadion Javora
Bez prisustva publike
Sudija: Milanović

Strelci: Piščević u 33. i Luković u 61. za Javor, a Bojić u 96. minutu za Vojvodinu
Žuti kartoni: Luković, Zvekanov, Lazović (Javor), Bralić, Bojić (Vojvodina)

JAVOR MATIS: Lazović, Maričić, Jevremović, Pavišić, Jevtić, Piščević, Zvekanov, Nikolić (od 63. Mladenović), Šćepanović (od 73. Šćepanović), Tanko (od 78. Rušević), Luković

VOJVODINA: Simić, Andrić, Bralić, Saničanin (od 67. Mladenović), Devetak (od 46. Đorđević), Drinčić, Bojić, Zukić (od 46. Stojković), Vukadinović (od 85. Maksimović), Čović, Mrkaić (od 46. Gemović)