Velika pobeda u Nišu za osiguran baraž

Značajnom pobedom u Nišu, Javor je znatno uvećao šanse u borbu za opstanak. Nakon mirnog prvog poluvremena koje je završeno bez golova, u drugom delu susreta viđena je prava goleada u svega osam minuta. Iako su domaći poveli, Javor je uspeo da preokrene rezultat i zabeleži vrlo važan trijumf. Gol Vukića anulirali su Bosić i Obradović.

U prvom delu meča, Javor je imao više od igre, ali nije uspeo da savlada Stevanovića. Pokušavali su Gojković, Leandro i Stjuart, u nekoliko navrata, ali promena na semaforu nije bilo. U drugom delu susreta, agilnije je krenuo i domaći tim, što je urodilo plodom u 68. minutu, kada je Vukić iskoristio asistenciju Ilića i pogodio mrežu Manojlovića. Ipak, od 72. do 76. minuta, Javor postiže dva gola i dolazi do potpunog preokreta. Prvo Dolmagić proigrava Bosića, koji poravnava, a potom Eliomarov centaršut u gol pretvara Obradović, za veliko slavlje našeg tima. U međuvremenu je Stjuart mogao da postigne gol, ali to nije uspeo da uradi iz dve prilike.

Pokušali su domaći da izjednače u finišu, Jamkam je poslao loptu u mrežu, ali je prethodno dosuđen prekršaj, tako da je ostalo 1:2.

Pred poslednje kolo, Radnički i IMT imaju po 41 bod. Javor je na 39, Železničar ima 38, a Voždovac 35.

Ivanjičani dočekuju Železničar u poslednjem kolu i čekaju da se poklope rezultati Radničkog i(li) IMT-a, kako bi eventualno ušao u borbu za opstanak bez baraža. U suprotnom, ukoliko IMT i Radnički osvoje makar bod u poslednjem kolu, Javor će ići baraž, a od ishoda meča protiv Pančevaca zavisiće sa koje pozicije.

RADNIČKI – JAVOR MATIS 1:2 (0:0)

Strelci: 1:0 – Vukić u 68; 1:1 – Bosić u 72; 1:2 – Obradović u 76.