Velika pobeda u komšijskom derbiju

U 29. kolu Mozzart Bet Super lige, Javor Matis savladao je Mladost iz Lučana, rezultatom 1:0. Gol odluke postigao je Marko Šarić. Na ovaj način, naš tim je došao do veoma važne pobede u borbi za opstanak. Na kolo pred početak plej-auta nalazi se na 12. poziciji, sa 31 bodom.

Prvo uzbuđenje viđeno je u 8. minutu. Veličković je krenuo na Obradovića na ivici kaznenog prostora, zatim pao, ali je umesto penala dobio žuti karton. Dva minuta kasnije, neprecizan udarac sa 20-ak metara uputio je Silue. Na drugoj strani, prvu priliku na utakmici propušta Gojković u 18. minutu. Nakon odlične akcije Stjuarta i centaršuta Dolmagića, šutirao je kapiten Javora glavom sa desetak metara, ali je lopta završila pored gola. Najmlađi akter utakmice, Ćirić, uzvraća na drugoj strani minut kasnije, ali je Manojlović siguran. U 27. minutu je Milošević pokušao da savlada Stamenkovića iz slobodnog udarca i loptu poslao pored stative. Četiri minuta kasnije, Silue šutira sa šesnaest metara, a Manojlović loptu koju su mnogi na stadionu videli u golu uspeva da skrene u korner. U samom finišu, tempo je opao, pa do odlaska na odmor nije bilo uzbuđenja.

U drugi deo susreta Ivanjičani ulaze znatno agilnije od rivala, što je rezultiralo i odličnim udarcem Marjanovića, koji je golman gostiju nekako poslao u korner. Nakon kornera, ponovo je reagovao Stamenković, mada je taj Šarićev šut bio slabiji od prethodnog. Niz udaraca ka golu Mladosti nastavio je i Stjuart, koji je iz daljine poslao loptu pored stative. U 56. minutu Gojković je novim pokušajem iz daljine zagrejao dlanove čuvara mreže Lučanaca, da bi samo tridesetak sekundi kasnije i Manojlović intervenisao prvi put u ovom delu meča, nakon pokušaja Veličkovića. Mogao je u 63. minutu bolje Silue, koji je loptu iz izgledne pozicije poslao preko gola. Tri minuta kasnije, Javor je poveo.

Dugo su kombinovali danas odlični Stjuart i glavni Javorov kreativac, Gojković, lopta je došla do Šarića, koji je preciznim udarcem u bliži ugao savladao Stamenkovića. Bio je to njegov prvi pogodak u dresu Ivanjičana.

Stručni štab gostiju pokazao je da mu je stalo da se Mladost kući vrati neporažena, pa je u finišu susreta sve karte bacio na napad i sa klupe na teren poslao sve raspoložive ofanzivne snage. Ipak, u gotovo pola časa igre do kraja susreta, Lučanci nisu uspeli da probiju bedem Javora. Dobar pokušaj imao je Frajdej, ali je šutirao preko prečke, da bi u trećem minutu nadoknade veliku priliku imao Radivojević, koji je loptu poslao pored gola, pa su u Javoru konačno mogli da odahnu.

U poslednjem kolu, Ivanjičani gostuju Spartaku.

JAVOR – MLADOST LUČANI 1:0 (0:0)

Strelac: Šarić u 66.