Velika pobeda Javora u Subotici

Fudbaleri Javor Matisa napravili su veliki korak ka opstanku u Linglong Super ligi Srbije, pobedom na teškom gostovanju u Subotici, protiv ekipe Spartaka. Nakon prvog dela igre nije bilo golova, ali je u nastavku naš tim odigrao izuzetno angažovano i kvalitetno i došao do trijumfa – 2:0. Strelci su bili Ilić i Luković.

Javor je u prvih 45 minuta bio konkretniji i stvorio nekoliko ozbiljnih prilika, ali, delom zahvaljujući nepreciznosti gostujućih fudbalera, delom zahvaljujući odličnim intervencijama golmana Spartaka, rezultat na semaforu se nije menjao. Zaustavio je Vukanić prvo udarac Tanka, a zatim i pokušaj Andreja Ilića. Sem toga, pokušali su Maričić i, još jednom, Tanko, ali nisu bili precizni. Finiš prvog dela igre u potpunosti je pripao domaćim fudbalerima. Udarac Marčića iz neposredne blizine zaustavio je Lazović, da bi potom veliku priliku propustio Šimura, a stativu pogodio Branković. Srećković je oprobao udarac iz daljine, ali nije bio precizan. Utisak nakon prvih 45 minuta bio je da su obe ekipe zaslužile da postignu makar po pogodak, ali su na semaforu pored imena timova stajale dve nule.

Drugi deo igre počeo je prilikom za Lukovića, ali je njegov udarac zaustavio Vukanić. Ipak, golman Spartaka nije mogao ništa u 59. minutu.

Dukure je presekao jedan napad domaćih, silovito se ustremio ka golu Spartaka, a potom proigrao Ilića, koji je šutirao sa 10-ak metara i savladao golmana Subotičana.

Nisu se mirili domaći sa zaostatkom i pokušavali su da dođu do izjednačenja, a najagilniji bili su Tufegdžić i Savković. Ipak, nisu uspevali da savladaju Lazovića, u nekoliko situacija. Nakon toga – kontra Javora u 76. minutu i pogodak.

Luković je prekinuo jedan napad domaćih, krenuo u napad, odigrao loptu do Tanka, koji je odlično šalje ponovo Lukoviću, iza leđa štopera Subotičana, a najbolji strelac Javora uspeva da savlada Vukanića.

U 82. minutu rezervista Rušević je odlično probio ka golu Spartaka, „nosio“ na leđima Tekijaškog, koji ga je faulirao pred samim golom, a sudija Lukić pokazao je na belu tačku, a Tekijaškom drugi žut karton.

Loptu je uzeo upravo Rušević, šutirao, ali je Vukanić odbranio njegov udarac. Natrčao je napadač Javora na odbijenu loptu, ponovo pokušao da je pošalje u mrežu, ali nije bio precizan,

Ekipa Igora Bondžulića uspela je sa igračem više da sačuva stečenu prednost i u Ivanjicu ponese veoma bitna tri boda, koji je značajno približavaju borbi za opstanak. Sada ekipe plasirane od 10. do 15. mesta dele svega dva boda, a trenutni redosled je: Javor 44, Napredak 44, Voždovac 44, Radnički 43, Proleter 43, Rad 42. Do kraja je ostalo još četiri kola.

U narednom kolu u Ivanjicu dolazi Proleter.