Trijumf u Inđiji

Fudbaleri Javor ostvarili su veoma bitan trijumf u 19. kolu Prve lige Srbije, u Inđiji, protiv aktuelnog lidera na tabeli. U verovatno najboljoj utakmici od starta sezone, ekipa Milovana Milovića slavila je rezultatom 2:0 (0:0) i pribiližila se protivniku na prvenstvenoj tabeli, uvećavši šanse da serijom dobrih rezultata dođe i do samog vrha.

Javor je od starta utakmice bio bolji i konkretniji tim, ali u prvom delu igre nije uspevao da pogodi mrežu rivala. Ipak, situacija se promenila u nastavku. Već u 52. minutu nakon udarca Luke Lukovića loptu u mrežu prosleđuje Ibrahim Tanko i dovodi svoj tim do prednosti. Mada su domaći pokušavali da se vrate u igru i izjednače rezultat, do gola je stigao Javor Matis. Nakon kornera i gužve u petercu Inđije, najsnalažljiviji je bio Lakić Pešić i savladao Čupića. Igrao se 77. minut.

Javor ima sedam bodova manje od Inđije, ali i utakmice manje. Do zimske pauze, Ivanjičani će odigrati utakmice protiv Žarkova, Mačve, kao i odloženi duel protiv Loznice, dok je u međuvremenu na programu i utakmica u Kupu Srbije, protiv Vojvodine.