Tri boda protiv Radnika ostala na prečki

Javor Matis i Radnik podelili su bodove u 10. kolu Linglong Super lige Srbije, odigravši 0:0. Iako je meč završen najnepopularnijim rezultatom, bilo je uzbuđenja, a meč je mogao otići u drugom smeru, na obe strane. Ipak, najupečatljiviji trenutak utakmice  svakako je bio onaj poslednji, u petom minutu nadoknade vremena…

Deluje da je na stadionu kraj Moravice viđen duel sa najmanje tempa i energije od starta sezone. Nije bilo onih početnih naleta Javora, kao protiv Napretka, Mačve i Rada, niti žestokog tempa i ofanzive kao u duelu našeg kluba i Partizana. Kao da su obe ekipe u ovoj utakmici videle šansu za osvajanje zlata vredna tri boda i usled toga ušle u meč prilično rezervisano i oprezno. Kuveljić, Maričić i Mrkaić vratili su se u sastav, što je uslovilo i promenu formacije u odnosu na utakmicu protiv Partizana.

U prvih 20-ak minuta publika nije videla mnogo toga. Stojanović je šutirao u 7. minutu, ali je Lazović dobro intervenisao, da bi nekoliko minuta kasnije Bojić pogodio spoljni deo mreže. Usledio je i odličan pokušaj Danoskog u 22. minutu, kao dokaz da su Surduličani bolje ušli u ovaj duel. Međutim, Lazović je ponovo spasio svoj tim. U 26. minutu Piščević je pokušao da plasira loptu sa 20-ak metara, ali je lopta završila pored gola. U finišu je Javor Matis dodao gas i preko Kuveljića i Jevremovića iz daljine pokušao da dođe do pogotka, ali naši fudbaleri nisu pogodili okvir gola.

Ni pauza između dva dela igre nije uticala da se trgnu domaći fudbaleri, pa je Lazović i treći put morao da vadi kestenje iz vatre. Odlični potezi Nemanje Tomića rezultirali su dobrim udarcem, koji je golman Javora odbranio. Nakon gotovo 20-ak minuta – i prvi udarac u okvir gola. Piščević je šutirao sa 20-ak metara, ali je Kostić lako intervenisao. Bio je to i početak ofanzive našeg tima, koji je očigledno fizički spremniji od iskusne ekipe Radnika.

Petković je veoma brzo nakon toga šutirao preko gola, Javor Matis je u tim trenucima imao loptu u svojim nogama, ali su domaći fudbaleri atipičnim greškama dozvoljavali gostima da ni iz čega dolaze u prilike iz kontri. Dve takve imali su Kostić, čiji je udarac iz odlične pozicije odbranio Lazović, odnosno Danoski, koji je glavom šutirao preko gola, nakon slabe reakcije odbrane Javora.

U 80. minutu Petković je na centaršut Jevremovića šutirao glavom preko gola iz dobre pozicije, da bi potom Cvetković iz daljine poslao loptu daleko od golmana Kostića.

Gosti su se u samom finišu, u nedostatku snage, opredelili za odbranu boda. Sudija Simović odlučio je da će se igrati još 4 minuta, nakon isteka 90.

Kada je istekao i poslednji minut nadoknade, Simović je stavio pištaljku u usta i spremio se da odsvira kraj meča. U tom trenutku, loptu je na 25 metara od gola Radnika primio Piščević, poneo je malo napred i opalio po njoj. Završila je na prečki! Bio je to i poslednji potez na utakmici, za uzdahe i nevericu domaćih igrača i publike.

Ostalo je – 0:0.

10. kolo Linglong Super lige

Javor Matis – Radnik 0:0

Sudija: Novak Simović
Žuti kartoni: Kuveljić, Amanović (Javor), Kričak, Bojić, Georgiev, Marković, Stojanović, Danoski (Radnik)

Javor Matis: Lazović, Đerić, Jevremović, Kolaković, Amanović, Piščević, Kuveljić, Petković (od 85. Krnić), Dolmagić (od 63. Sević), Maričić (od 71. Cvetković), Mrkaić

Radnik: Kostić I, Kostić M, Marković, Stevanović, Makarić, Danoski (od 88. Pavlović), Bojić (od 56. Georgiev), Kričak, Stojanović, Mitošević, Tomić (od 69. Damnjanović)

Javor Matis sada ima 9 bodova iz deset utakmica i u narednom kolu gostuje Čukaričkom. Nakon toga sledi pauza u prvenstvu, a zatim i utakmica protiv TSC-a u Ivanjici.