Remi u Sremskoj Mitrovici

U 18. kolu Prve lige Srbije, Radnički iz Sremske Mitrovice i Javor Matis odigrali su nerešeno – 1:1 (0:0). Javor je ovim remijem stigao do 30. boda u sezoni, što je dovoljno za deobu četvrte pozicije, sa Mačvom, uz utakmicu manje.

Iako je u prvom krugu takmičenja Javor savladao Mitrovčane rezultatom 4:0, iz tabora Ivanjičana poručili su pre ovog duela da očekuju potpuno drugačiju i dosta težu utakmicu, što se potvrdilo ispravnim.

Mada su obe ekipe želele da postignu pogodak u ranoj fazi utakmice, svi pokušaji završavali su se udarcima iz daljine ili nedostatkom konkretizacije u završnici, pa nije bilo pravih prilika, niti izazova za golmane Bursaća i Velimirovića.

Slična slika viđena je i početkom drugog dela igre, ali su domaći bili nešto konkretniji, pa je Velimirović u dva navrata bio na ozbiljnim mukama i dobrim intervencijama spasio je svoj gol. Ipak, u 52. minutu nije uspeo.

Nakon kornera, dobro je skočio Škorić i savladao golmana Javora. Domaći su poveli 1:0.

Pokušavao je Javor da izjednači preko Odite, Ivelje, ali nije uspevao sve do samog finiša utakmice. Tačnije, do 79. minuta.

Tada je, nakon duge akcije Ivanjičana, Odita pokušao da savlada Bursaća, lopta je pogodila stativu, da bi na nju naleteo Ivelja i postigao svoj 6. pogodak na poslednje četiri prvenstvene utakmice.

U poslednjih desetak minuta, ekipa Milovana Milovića sve karte bacila je na napad, pokušavali su gosti da dođu do potpunog preokreta, ali nisu bili precizni, dok je u dva navrata neprelazna prepreka bio golman Bursać.

Naredni duel ekipa Javora igra u gostima, protiv lidera, Inđije.