Remi protiv Železničara za plasman u baraž

U poslednjem kolu plej-auta, Javor Matis i Železničar remizirali su (1:1) i na taj način „zajedno“ otišli u doigravanje za opstanak u ligi. Duel pun uzbuđenja, što zbog dešavanja na terenu, što zbog promena rezultata na drugim stadionima, završen je rezultat kojim će svakako više biti zadovoljni gosti, koji su ovim remijem izborili baraž, dok je igrače Javora svega 15-ak minuta delilo od direktnog opstanka.

Ipak, gol Luke Ratkovića anulirao je Kahvić u finišu susreta i tako Ivanjičane poslao na Tekstilac, a Železničar na Inđiju, u baraž susretima.

Javor je bolje otvorio susret i mogao do gola preko Stjuarta Ratkovića, ali ti udarci nisu bili previše opasni po golmana Mijatovića. Isti epilog imali su na drugoj strani pokušaji Romanića.

Istovremeno, rezultat na „Krovu“ išao je u korist Železničara, dok Javoru, usled rezultata u Subotici i Novom Pazaru, ni pobeda nije bila dovoljna za beg iznad crte. Kao da su i zbog toga fudbaleri dva tima bili pomalo sputani da krenu agilnije ka golu rivala. Ipak, početkom drugog dela, sve se promenilo. Javor je ušao u nastavak znatno angažovanije, već u prvih nekoliko minuta zagospodario terenom, što je rezultiralo golom u 48. minutu.

Ratković je pogodio glavom na centaršut Bosića i doneo veliko slavlje i nadu svom timu i brojnim navijačima.

Nije to zaustavilo domaće fudbalere, koji su nastavili sa napadima i vrlo lako mogli do drugog gola. Udarac Obradovića završio je preko gola, kao i pokušaj Stjuarta. U tim trenucima, Voždovac je počeo da preokreće rezultat u svoju korist, pa je Pančevcima pretilo ispadanje iz lige, ukoliko ne postignu gol. Kao da ih je to trglo, krenuli su sa napadima, a prvi je pripretio Romanić, čiji je udarac sa gol-crte „očistio“ Obradović. Kapiten Đorđević je potom loše šutirao iz slobodnog udarca, kao i Purtić sa distance, nešto kasnije.

U završnih 15-ak minuta – prava drama. Javor, Voždovac i Novi Pazar vode, što znači da Železničar uz Radnik ide u niži rang, Radnički i Voždovac u baraž, a Javor ostaje u ligi. Ipak, svega nekoliko minuta kasnije, šok za fudbalere i navijače Javora. Rezervista Kahvić pogađa glavom na centaršut Romanića i donosi neopisivo slavlje gostima.

Gosti su u finišu sve učinili da sačuvaju zlata vredan bod, u čemu su i uspeli, iako su mogli i do sva tri, ali je Manojlović zaustavio udarac Trifunovića.

Tako će oba tima kroz doigravanje moći do opstanka u ligi. Prvi susreti igraju se 29. maja, a revanši pet dana kasnije.

Javor u prvom duelu gostuje Tekstilcu na stadionu u Leskovcu.