Remi protiv Voždovca

U 5. kolu plej-auta, Javor je remizirao protiv Voždovca – 1:1. Pogotke su postigli napadači sa Jamajke – Stjuart za domaće i Flemings za goste, već u prvoj četvrtini susreta.

Javor je bolje otvorio susret i već iz prve prilike poveo.

Centrirao je Ilić, Stjuart skočio sa jednim štoperom gostiju, spremio sebi poziciju glavom, a potom „makazicama“ pogodio mrežu rivala, za oduševljenje na stadionu.

Pokušavao je Javor nakon toga preko Dolmagića i Gojkovića, ali bez uspeha. Nakon toga, inicijativu preuzimaju gosti, koji prete preko Petrovića, a zatim Flemings pogađa stativu. Istakao se koji trenutak posle toga i Manojlović, koji je ukrotio udarac Vilke. Ipak, u 25. minutu, izjednačio je Voždovac.

Petrovićev udarac je izblokiran, a nakon pravog rikošeta, lopta stiže do Flemingsa, koji je i započeo akciju, a ovaj je sprovodi u mrežu.

Do pauze je zapretio Pirgić, a potom još jednom Vilka, čiji udarac je zaustavio Manojlović. Start drugog dela zaličio je na početak utakmice. Pretio je Javor preko Bosića i Leandra, ali bez uspeha. Probao je i sredinom drugog dela Bosić, ali je izblokiran, da bi prvo uzbuđenje pred golom Javora bio udarac pored gola Neškovića, u 69. minutu. Samo dva minuta kasnije – najbolja prilika u nastavku. Bajere proigrava Stjuarta, ovaj izlazi sam pred golmana Gudžulića i propušta priliku da postane junak. Promašio je čitav gol iz izgledne pozicije.

U samom finišu pokušala su oba tima da dođu do drugog gola, ali nijedan nije uspeo u tome. Javor je nekolicinom kornera ugrožavao goste, ali bez uspeha, a najbliži pogotku bio je još jednom Bosić, čiji udarac je odbranio golman Voždovca. Na drugoj strani, Manojlović je izašao kao pobednik nakon udarca Neškovića.

Na taj način, završena je remijem utakmica u kojoj su oba tima želela trijumf, te bodom verovatno neće biti prezadovoljni. Do kraja prvenstva ostalo je još 180 minuta. Javor gostuje u Nišu i dočekuje Železničar, dok Voždovac na svom „Krovu“ igra protiv IMT-a i Radnika.