Remi protiv Novosađana

Javor i Vojvodina remizirali su (2:2) u veoma uzbudljivom duelu 23. kolo Mozzart Bet Super lige. Gosti su vodili 2:0, ali su Ivanjičani uspeli da se vrate u život i na krilima mladog Mićića dođu do boda.

Gledaoci u prvih četrdeset pet minuta nisu mogli da vide mnogo lepote u igri dva tima. Nije bilo previše uzbuđenja, niti prilika iz kategorije idealnih. Ipak, i pored toga, prvi deo susreta doneo je jedan pogodak. Brzom tranzicijom, u 33. minutu, Vojvodina je osvojila teren, Zukić je proigrao novajliju Serija, koji je sa dvadesetak metara, prelepim udarcem u dalji ugao, savladao Manojlovića. Sem te situacije, sve što su gosti uradili u prvih pola časa igre stalo je u uvodna tri minuta. Prvo je nakon centaršuta Lazarevića dobro glavom tukao Vukanović, ali je njegov udarac zaustavio Manojlović. Odbijenu loptu je u mrežu pokušao da sprovede Zukić, ali nije bio precizan. Samo minut kasnije, Milosavljević je nakon kornera loše zahvatio loptu glavom, pa je i ta prilika otišla u nepovrat. Na drugoj strani, pred golom Rosića samo je dva puta zapretio Gojković, ali golman gostiju nije ni morao da interveniše.

Po povratku sa odmora, Javor je zaigrao mnogo agresivnije, pa je već u prva tri minuta nastavka stvorio dve dobre prilike. Prvo je neprecizan bio Stjuart, da bi potom kapiten Miletić dobro šutirao sa levog boka, ali ga je Rosić sprečio da u 125. utakmici u dresu Javora postigne i prvi pogodak. U jeku inicijative domaćih, Vojvodina je duplirala prednost. Mićić je zaustavljen ispred šesnaesterca rivala, a dok su domaći čekali da sudija dosudi prekršaj, sevnula je kontra Vojvodine, koju je pogotkom, na povratnu loptu nesebičnog Vukanovića, završio Radulović. Reagovao je i VAR, ali je nakon petominutne analize gol priznat.

Nije to slomilo domaće igrače, koji su nastavili sa napadima, a jedan im se isplatio već u 65. minutu. Mladi Mićić pokazao je domaćoj publici kakvim brzinskim sposobnostima raspolaže i nakon trka po desnoj strani, centrirao ka Bosiću, koji udarcem glavom smanjuje na 1:2. Samo šest minuta kasnije, ponovo je u centru pažnje bio nekadašnji đak Partizana. Ovoga puta, intervenisala je odbrana Vojvodine nakon kornera, a Mićić sačekao loptu na sedamnaest metara od gola i „uhvatio“ volej, koji je završio iza leđa zaklonjenog Rosića, na oduševljenje brojne domaće publike.

Promene na obe strane i nekoliko prekida zbog povreda fudbalera „ubili“ su tempo utakmice, pa je, iako se igralo okruglo sto minuta, do njenog kraja viđena samo još jedna prilika. I to izvrsna. Lazarević se dobro ubacio po desnoj strani i snažno šutirao, ali je bio neprecizan, taman toliko da lopta završi tik iznad prečke.

Javor je na ovaj način prekinuo seriju od tri poraza bez postignutog gola, ali je i dalje bez pobede na osam vezanih utakmica. Međutim, remi protiv favorita i način na koji se do njega došlo sigurno će značiti ekipi u nastavku sezone.

JAVOR – VOJVODINA 2:2 (0:1)

Strelci: Bosić u 66. i Mićić u 72. za Javor; Zadi Seri u 33. i Radulović u 55. za Vojvodinu