Remi na startu prolećnog dela sezone

U prvom meču prolećnog dela sezone Javor Matis gostovao je u Kruševcu i osvojio bod protiv ekipe Napretka. Na taj način, i drugi duel između ove dve ekipe ove sezone završen je remijem, nakon rezultata 2:2 u Ivanjici protekle jeseni. Utisak je da je nerešen rezultat i najrealniji, s obzirom na dešavanja na terenu. Poveo je Javor golom Pavišića, izjednačili Kruševljani pogotkom Gavrića, a obe ekipe imale su još nekoliko solidnih prilika iz kojih su mogle do pogotka.

Stručni štab Javor Matisa imao je poteškoća u sastavljanju ekipe, usled kadrovskih problema, tako da je bilo i prinudnih promena. Tri fudbalera zabeležila su svoj debi u dresu Ivanjičana. Na teren su istrčali Lazović, Dolmagić, Jevremović, Radivojević, Pavišić, Maričić, Piščević, Mladenović, Luković, Krnić i Petković.

U prvih 15-ak minuta duela Javor je pripretio preko Lukovića i Dolmagića, ali je Kordić u oba navrata bio siguran. Našao se u dobroj situaciji i Petković, ali je slabo zahvatio loptu. Na drugoj strani, Napredak je pokušao da iskoristi korpulenciju napadača Vidića i zada probleme odbrani gostiju, a upravo je napadač Kruševljana mogao da dovede svoj tim u vođstvo u 25. minutu. Ipak, loše je šutirao. Napredak je bio nešto konkretniji u finišu prvog dela i pod komandom odličnog Bjeloša mogao do prednosti preko Vidića i Bahe, ali je prvo napadač domaćih slabo reagovao, a udarac tamnoputog veznjaka zaustavio je Lazović. Pokušao je i Vušurović u dva navrata, ali pogotka nije bilo. Prvi deo igre završen je bez golova.

U nastavku – slična slika kao na startu utakmice. Mada je Napredak prvi pripretio iz prekida, Javor je bio konkretniji, a već u 56. minutu mogao je do vođstva. „Ukrao“ je Luković jednu loptu na svojoj polovini, pretrčao gotovo 50 metara, pored nekoliko protivničkih igrača, ali je u samoj završnici ostao bez snage i njegov udarac zaustavio je Kordić. Pokušao je nakon njega i Mladenović, levom nogom, ali je golman domaćih uspeo da interveniše. Ipak, svega tri minuta kasnije, Javor je materijalizovao inicijativu. Jevremović je tokom čitavog meča bio opasan po gol Napretka, bilo izvodeći aut na polovini gostiju, korner ili prekid. Nakon jednog slobodnog udarca sa leve strane, odlično je levi bek centrirao, usledila je gužva u kaznenom prostoru, a Filip Pavišić se odlično snašao i pogodio mrežu Kordića. Igrao se 59. minut.

Na krilima te situacije, sa dodatnom dozom samopouzdanja, Javor je krenuo u nove napade, a u 63. minutu mogao je da dotuče grogiranog rivala. Krnić je sjajno protrčao kroz odbranu Napretka, prevario golmana Kordića, poneo loptu ka golu, ispred kojeg su se nalazili defanzivci Kruševljana, ali je nesebično odlučio da pokuša da asistira Petkoviću, a domaći fudbaleri su intervenisali sa same gol-linije.

Očigledno da je ova situacija, koja je mogla doneti Javoru možda i nedostižnu prednost, uticala na ekipu, a podigla Napredak, koji je pojačavao pritisak.  Pokušavali su Bjeloš, Vušurović, Mijić, pre svega, a u jednoj situaciji u 70. minutu, Lazović je sjajno intervenisao i poslao loptu u korner. Ipak, nakon te situacije, u velikoj gužvi pred golom Javora, naš golman je dobro reagovao, ali se nakon njegove odbrane, nakon udarca Gavrića, lopta nesrećno odbila i praktično pala preko gol-linije, iako je naš golman uspeo da je uhvati. Bilo je to 1:1.

Mogli su naši igrači nakon greške Kordića ozbiljnije da priprete, ali je čuvar mreže Napretka ispravio svoju grešku. U finišu su domaći pojačavali pritisak, naša ekipa pokušala preko svežih krilnih igrača, Sevića i Nikolića, da dođe do daha, ali je Lazović još jednom uspeo da sačuva mrežu na sjajan način. Mogao je i Javor do drugog pogotka, ali je nezgodna lopta koju je Maričić poslao pred gol domaći prohujala pored stative Kordićevog gola.Meč je završen rezultatom 1:1.

Napredak na prvenstvenoj tabeli i dalje ostaje na poziciji iznad Javora, sa 25 bodova, dok naši momci imaju 21. Naredni meč igraju već u petak, u Ivanjici. Protivnik je lučanska Mladost.