Remi na gostovanju Bačkoj

Fudbaleri Javor Matisa remizirali su u gostima protiv Bačke, u 10. kolu Linglong Super lige. Sigurno da ni remi na gostujućem terenu nije loš rezultat, ali će ekipa Javora sigurno žaliti za propuštenom prilikom da u Ivanjicu donese sva tri boda. Posebno treba pomenuti činjenicu da su naši momci imali dva gola prednosti i da je pri tom rezultatu stativa sprečila Mladenovića da postigne i treći gol za svoj klub i verovatno reši utakmicu.

Obe ekipe počele su utakmicu veoma oprezno, smatrajući da sa druge strane imaju ekipu sličnog kvaliteta, protiv koje se mogu nadati bodovima, iako je Javor pred ovaj duel bio bolje pozicioniran na superligaškoj tabeli. Prvi su zapretili Ivanjičani, ali je udarac Šćepanovića bio neprecizan. Ipak, već u 15. minutu, Javor je došao do vođstva.

Piščević je poslao dobru loptu preko poslednje linije domaće ekipe, tamo ju je primio i uz malo sreće primirio Luka Luković, a potom pogodio mrežu svog nekadašnjeg kluba, za svoj 5. pogodak u sezoni.

Dao je vodeći gol krila igračima gostujućeg tima, a Luković je nekoliko minuta kasnije mogao do još jednog pogotka. Sve je odlično uradio, sjajno je šutirao, golman domaćih bio je već savladan, ali je lopta prohujala pored njegove leve stative. Ipak, ono što nije uradio Luković jeste Jevremović.

Levi bek Javor Matisa je u svom stilu krenuo na protivničku polovinu, odlučio se na udarac sa preko 25 metara, a on je bio izuzetno odmeren i precizan i završio iza leđa Alekse Milojevića. Javor je poveo sa 2:0.

Preuzeli su nakon toga inicijativu domaći i pripretili Javoru, uglavnom nakon prekida. Dva puta su bili neprecizni igrači Bačke, dok je u jednoj situaciji sjajno reagovao Lazović. Nastavili su domći fudbaleri i nakon pauze sa napadima, nemajući šta da čekaju, ali su pokušavali uglavnom iz daljine i nisu uspevali da postignu pogodak. U međuvremenu, i Mladenović je pogodio stativu na drugoj strani… A onda, Bačka je stigla do pogotka.

Lepo je prošao po desnoj strani i centrirao Stefan Stojanović, odbrana Javora nije dobro stajala, a Luka Pisačić je dobro reagovao i glavom savladao Lazovića. Igrao se 61. minut.

To je dodatno motivisalo igrače iz Bačke Palanke, koji su shvatili da mogu da dođu i do drugog pogotka. To se dogodilo u 74. minutu.

Izveli su korner igrači u plavim dresovima, loše je reagovala odbrana Javora, a Marko Pantić je na drugoj stativi lepo sačekao loptu i poslao je u mrežu.

Propustio je na drugoj strani Luković jednu priliku, promašili su svoju šansu i domaći igrači, ali do kraja utakmice nije bilo promena. Na semaforu je ostalo: OFK Bačka – Javor Matis 2:2 (0:2).

10. kolo Linglong Super lige Srbije

OFK Bačka – Javor Matis 2:2 (0:2)

Stadion: Stanko Maletin Vava
Sudija: Jovan Šegrt

Strelci: Pisačić u 61. i Pantić u 74. za Bačku, a Luković u 15. i Jevremović u 27. minutu za Javor Matis
Žuti kartoni: Pantić (Bačka), Mladenović, Nikolić (Javor Matis)

BAČKA: Milojević, Rađen, Pantić, Stojanović (od 88. Žakula), Škorić, Mijatović, Klisura, Zličić (od 46. Velemir), Jovanović, Đorđević (od 46. Pisačić), Eskić (od 37. Gavrić)

JAVOR MATIS: Lazović, Maričić, Jevremović, Pavišić, Jevtić, Piščević, Radivojević (od 73. Otašević), Nikolić (od 49. Tanko), Šćepanović (od 65. Zvekanov), Mladenović (od 73. Sević), Luković

Sledi reprezentativna pauza, a zatim i 11. kolo šampionata, u kojem Javor Matis dočekuje Metalac.