Remi na Banjici

U 2. kolu Prve lige Srbije, Rad i Javor Matis remizirali su na Banjici – 1:1. U duelu koji je po tradiciji bio veoma čvrst i neizvestan, povela je ekipa Javora i sa prednošću otišla na pauzu, da bi u drugih 45 minuta Rad uspeo da izjednači. Ivanjičani su na taj način ostali neporaženi i nakon dve utakmice imaju osvojena 4 boda, dok Građevinari na svom kontu imaju 2, jer su remizirali u oba duela na svom terenu na startu sezone.

Već na startu utakmice zatresla se mreža domaćih, nakon udarca Lazara Nikolića, ali je sudija pogodak poništio zbog ofsajda. Nakon toga, Babić je intervenisao nakon jednog od udaraca igrača Rada iz daljine, što je bio praktično jedini način na koji su pokušavali da ugroze golmana Javora u ovom delu igre. S druge strane, Tanko je pokušao udarcem sa preko 25 metara, ali nije bio neprecizan. U 31. minutu, Javor je poveo.

Jevremović je u svom stilu centrirao sa levog boka, a Lazar Nikolić odlično utrčao na drugu stativu i praktično neometan savladao Đurkovića.

Rad je nastavio dalekometnim pokušajima da ugrožava golmana gostiju, ali su oni uglavom bili neprecizni, do udarca iskusnog Blažića, nakon kojeg se dugo tresla prečka Babićevog gola.

U drugom delu igre, domaći su izjednačili. Nović je uspeo da se „zavuče“ iza leđa štopera Javora i veoma lepim potezom savlada golmana Javora. Igrao se 55. minut.

Nakon toga, krenuli su ofanzivnije fudbaleri Javora, a odlični udarci Tanka Lukovića nisu završili iza leđa golmana domaćih. Ona koja jeste, nakon centaršuta Jevremovića iz slobodnog udarca, nije vredela, jer je pogodak poništen zbog ofsajda. Do kraja utakmice, Rad je pokušao nekoliko puta sa velike udaljenosti, ali nije bilo preterane opasnosti po Babića.

Javor naredne dve utakmice igra na svom terenu, protiv Radničkog iz Sremske Mitrovice i Inđije.