Remi Javora i Radnika

U 11. kolu Mozzart Bet Super lige Srbije, ekipe Javora i Radnika su remizirale – 2:2 (0:0). Strelci za domaći tim bili su Nikolić i Gigić, a za goste Danoski i Spasić.

Prvi deo utakmice nije doneo previše uzbuđenja, posebno pred golom gostiju. Ponovo zbog povreda ekipi Javora nisu mogli da pomognu kapiten Marčić i Dukure, dok je roviti Gojković počeo utakmicu sa klupe. Svega dva pokušaja preko Ivelje i Kempbela, i to prilično neprecizna, nisu mogli zadovoljiti očekivanja domaće publike. Na drugoj strani, Radnik je pokušavao nešto češće, a golman Javora Vulić bio je primoran da interveniše u dva navrata, ali se samo jedna od te dve prilike može svrstati u kategorije stopostotnih, i to ona koju nije iskoristio Danoski.

Drugi deo počeo je znatno agilnije, kada je reč o ekipi Javora, a to se isplatilo već u 50. minutu.

Nakon lepe akcije po desnoj strani, Dolmagić je centrirao, a Lazar Nikolić izuzetno spretno pogodio mrežu Ranđelovića.

Samo dvanaest minuta, Dolmagić je bio u centru pažnje i pred svojim golom. Nespretno je reagovao na jedan centaršut gostiju i faulirao Danoskog, a sudija nije imao drugog izbora nego da pokaže na belu tačku.

Odgovornost je preuzeo Spasić i matirao Vulića.

Javor je nastavio sa napadima, stručni štab pokušao izmenama da pokrene ekipu, ali su gosti šokirali sve prisutne domaće pristalice.

Iskusni Danoski je još jednom bio glavni akter, ali je ovoga puta napravio pravi slalom kroz odbranu Javora i pogodio mrežu nemoćnog golmana Javora. Igrao se 62. minut.

Krenuli su domaći fudbaleri na sve ili ništa, Bondžulić je na teren poslao još jednog napadača, Maletića, kao i Silvu, ali dugo nakon pogotka Surduličana nije bilo promene rezultata. U samom finišu, Javor je ipak stigao do izjednačenja. Nikolić je još jednom bio zaslužan za gol, ovoga puta indirektno. Centrirao je, Hodžić je igrao rukom pred svojim golom i po drugi put na meču dosuđen je penal, ovoga puta na drugoj strani.

Loptu je na kreč stavio Petar Gigić i u 84. minutu bio precizan, postigavši 4. pogodak u prvenstvu, uz 4 asistencije.

Do kraja, više su pobedu želeli domaći, ali je gost odbranio bod, kojim je nastavio seriju loših rezultata od starta prvenstva, oličenih u nuli koja se nalazli u koloni pobeda na tabeli.

U narednom kolu, obe ekipe očekuju teška iskušenja – Javor će igrati u Novom Sadu protiv Vojvodine, a Radnik u Surdulici dočekuje Partizan.

11. kolo Mozzart Bet Super lige

Javor – Radnik 2:2 (0:0)

Strelci: Nikolić u 50. i Gigić u 84. za Javor, a Spasić u 62. i Danoski u 76. minutu za Radnik