Remi Javora i Proletera

Javor Matis i Proleter remizirali su u 35. kolu Linglong Super lige – 1:1 (1:0). Utakmica koja je obema ekipama bila veoma značajna u borbi za opstanak donela je tvrdu igru, bez velikog broja prilika, uz dosta duela, nervoze i borbe, u skladu sa pritiskom koji su oba tima nosila na svojim plećima zbog situacije u kojoj se nalaze. Javor je poveo, propustio da iz dobrih situacija možda i duplira vođstvo, a kazna je stigla u vidu izjednačujućeg pogotka koji su postigli gosti.

Već na startu, domaći sastav mogao je do prednosti, ali je udarac Dukurea u 6. minutu završio pored gola Proletera. Nedugo zatim, na drugoj strani, Mirosavljev se našao u odličnoj poziciji, ali je loše šutirao i lopta je završila daleko od gola Lazovića. Samo minut kasnije, velika prilika za Javor. Dobro je sa levog boka centrirao Tričković, glavom šutirao Tanko, ali je golman Vasiljević sjajno intervenisao i uspeo da sačuvao svoju mrežu. Ipak, to mu nije pošlo za rukom u 21. minutu.

Nikolić je lepo probio po desnoj strani, centrirao u peterac, gde je loptu sačekao Andrej Ilić i sproveo je u mrežu, 10. put u ovoj sezoni.

Proleter je pre i posle pogotka imao po jednu solidnu situaciju pred golom Lazovića, ali nisu uspeli da ugroze golmana Javora. Do poluvremena nije bilo većih uzbuđenja i prvi deo igre okončan je prednošću domaćeg tima. Ipak, na samom početku drugog dela igre, Proleter stiže do izjednačenja.

Milošević je centrirao, golman Lazović pokušao da boksuje loptu, ali mu je u gužvi zasmetao i neko od saigrača, pa se na pravom mestu našao Knežević i „ničiju“ loptu uspeo da sprovede u mrežu. Igrao se 51. minut.

Nakon gola, pao je tempo igre. U 62. minutu Ostojić je pokušao, a gostujući fudbaleri izbacili su loptu sa gol-linije, da bi potom Javor bezuspešno pretio nakon prekida. U 68. minutu, Mirosavljev je pogodio mrežu Javora, ali iz nedozvoljene pozicije. U samom finišu, Ivanjičani su propustili veliki broj prilika da nakon prekida dođu do pobede, pa je mnogo centaršuteva u kazneni prostor Proletera ostalo bez prave završnice.

Nakon tri minuta nadoknade, sudija Milanović odsvirao je kraj utakmice.

Tri kola pre kraja Javor ima 45 bodova, a Proleter 44. Ivanjičani do kraja prvenstva igraju protiv TSC-a, Čukaričkog i Voždovca, a Novosađani protiv Radnika, Inđije i Vojvodine.