Remi Javora i Inđije

Fudbaleri Javor Matisa i Inđije remizirali su u 25. kolu Linglong Super lige Srbije (1:1). Može se konstatovati da je obema ekipama pripalo po poluvreme i da je konačan ishod najrealniji epilog, ako se u obzir uzmu sva dešavanja na terenu. Strelci su bili Nikolić za Javor Matis i Đurić za Inđiju.

Početak utakmice bio je donekle i očekivan. Preveliki ulog uslovio je i opreznost dva tima, pa je početno ispitivanje snaga malo potrajalo. Ono što je zabeleženo u statistici u prvih 20-ak minuta ipak nije bilo toliko značajno za formiranje slike o dešavanjima na terenu, jer su udarci Lukovića i Dimitrijevića bili veoma neprecizni, kao i jedan pokušaj gostiju, na drugoj strani. Ipak, u 19. minutu, Javor Matis je poveo.

Akcija je tekla po levoj strani, Luka Luković je kontrolisao loptu, a potom uputio centaršut na drugu stativu, gde ju je sačekao Lazar Nikolić, zahvatio je glavom i na „pogrešnoj nozi“ pronašao golmana Jovičića. Bilo je to 1:0.

Pet minuta kasnije, Dimitrov se našao u sasvim dobroj prilici, nakon konfuzije u odbrani Javora, ali je njegov udarac zaustavio Lazović. Do odlaska na odmor nije bilo gotovo nijednog pravog uzbuđenja, pa je u teftere novinara zapisan samo novi neprecizan udarac iz daljine, ovoga puta Šćepanovića u nadoknadi vremena.

Nakon povratka sa odmora i promena u timu gostiju, već u 47. minutu viđene su dve izgledne situacije na obe strane. Prvo je Maričić iz slobodnog udarca šutirao pored gola, da bi na drugoj strani Bastajić ugrozio Lazovića, ali nije pogodio okvir gola. U 55. minutu i Ilić je pokušao, ali je i on šutirao pored gola, da bi na isteku jednog časa igre gosti poveli.

Promenili su stranu fudbaleri Inđije, lopta je sa druge stative vraćena ka petercu, gde ju je sačekao rezervista Đurić i uspeo, uz malo sreće da pogodi mrežu Lazovićevog gola.

Nakon što je u trenutku srušeno ono što su gradili čitav sat, fudbalerima Javor Matisa nije preostalo ništa drugo nego da pojačaju pritisak i pokušaju da dođu do nove prednosti. Ipak, kao da je pritisak paralisao domaće fudbalere, koji nisu bili ni bleda senka ekipe iz prvog dela igre. Jalovi napadi ređali su se jedan za drugim, ali golman Jovičić praktično nije imao poslao. Štaviše, gosti su iz kontri pretili i pokušavali da dođu do potpunog preokreta, ali su udarci Bastajića Đurića bili neprecizni.

U 79. minutu igre beležimo detalj koji je mogao promeniti tok meča. Cucin je srušio Maričića, koji ga je prevario i krenuo ka golu gostiju, a sudija Lukić pokazao mu je drugi žuti karton. Bio je to znak za ekipu Javora da još angažovanije krene napred i pokuša da dođe do konačnog plena. Ipak, ni promena odnosa snaga na terenu nije preterano promenio situaciju. Bezuspešno su domaći igrači kružili oko šesnaesterca Inđije, centaršuteve su gostujući defanzivci lako neutralisali, a Pantelić je u 86. minutu pokušao u kontri i da postigne drugi gol za svoj tim. U finišu, koji su obeležile brojne atipične greške fudbalera Javora, u pokušajima da ugroze goste, Jevremović je sa desne strane šutirao, ali je lopta otišla pored desne stative Jovičićevog gola.

Meč je završen rezultatom 1:1, Javor nije slavio, ali verovatno neće biti zadovoljan, ako se uzmu u obzir činjenice da je igrao na svom terenu, protiv ekipe koja se nalazi ispod njega na tabeli, ali i to da je vodio sa 1:0 nakon 60 minuta igre i imao igrača više u finišu utakmice.

Javor Matis sada se nalazi na 13. poziciji na tabeli, sa 29 bodova. Iza su Novi Pazar i Rad sa 27, odnosno 26 bodova, a ispred Mladost sa 31 bodom Naredni izazov za ekipu Javora je gostovanje Vojvodini, nakon čega u Ivanjicu dolazi Rad.