Remi Javora i Bačke

Javor Matis odigrao je nerešeno, 1:1, protiv ekipe Bačke, u 29. kolu Linglong Super lige Srbije, zabeleživši na taj način i u trećoj uzastopnoj utakmici isti rezultat na svom terenu. Gosti su poveli u uvodnom delu utakmice, domaći izjednačili u završnom, dok se između golova vodila velika borba, po teškom i natopljenom terenu, ali nijedna ekipa nije uspela da pošalje loptu u mrežu, iako je bilo prilika.

Obe ekipe bile su oslabljene. Stručni štab Javora nije zbog povreda računao na Dimitrijevića, Krnića, Radivojevića, Šćepanovića, dok su gosti u Ivanjicu došli sa samo 17 fudbalera. Dodatna otežavajuća okolnost bili su i vremenski uslovi – prilično hladno vreme za ovo doba godine, kiša, slab vetar i vodom izuzetno natopljen teren.

Međutim, samo što je utakmica počela, viđen je evrogol. Golman Javora, Lazović, ispucao je loptu na polovinu rivala, ona se odbijala među nekoliko igrača, da bi je zatim primio Pantić i sa pola igrališta poslao u mrežu Javora, pred koju nije stigao na vreme da se vrati Lazović i interveniše.

Kao da je taj pogodak šokirao i presekao igrače Javora, koji nisu uspevali da povežu redove i zaigraju onako kako umeju. Lukovićev udarac odbranio je Milojević u 13. minutu i to je praktično bilo sve od tima Igora Bondžulića u prvom delu igre. Štaviše, gosti su, osokoljeni neočekivanim vođstvom, mogli i da dupliraju prednost, ali u dva navrata Ratković nije bio precizan i poslao je loptu pored gola.

Javor je izašao znatno angažovanije nakon pauze, a ulazak Tanka umesto desnog beka, Vica, najavio je potpuno ofanzivu. Ređale su se prilike, u 50. i 52. minutu, ali napadači domaćeg tima nisu uspevali da savladali Milojevića. Usporili su gosti ritam utakmice nakon toga, pa praktično do 70. minuta uzbuđenja nije bilo. Tada je Javor propustio najbolju priliku – Tanko je tukao glavom i pogodio prečku. U narednih nekoliko minuta šutirali su ka golu gostiju i Luković i Jevremović, ali nisu bili precizni.

U 76. minutu, inicijativa Javora se isplatila. Igrali su rukom gosti u kaznenom prostoru, sudija Lukić pokazao je na belu tačku, a siguran izvođač jedanaesterca bio je Luković.

U poslednjih 15-ak minuta pokušavao je Javor da preokrene, tri puta je šutirao Maričić, jednom Luković, ali pogotka nije bilo. Gosti su preko Ratkovića jednom pripretili iz daljine, ali bez opasnosti po gol Lazovića.

Na kraju, podela bodova u Ivanjici, 1:1. Fudbaleri Bačke ostali su na poslednjem mestu na tabeli, sa 16 bodova. Javor je i pored samo jednom osvojenog boda povećao prednost u odnosu na ekipe iz zone ispadanja i sada ima 34 boda. Narednu utakmicu, Javor Matis igra u Gornjem Milanovcu, protiv Metalca, već u sredu.