Prvo slavlje Javora u novoj sezoni!

Javor Matis zabeležio je prvu pobedu u Linglong super ligi Srbije u novoj sezoni. U prvoj utakmici na domaćem terenu savladana je šabačka Mačva, rezultatom 3:1. Javor je od starta utakmice najavio da želi da igra fudbal i krenuo ofanzivno ka golu gostiju, što je rezultiralo vođstvom u smiraj prvog dela igre. Jedini trenutak slabosti desio se početkom drugog dela, kada su gosti stigli do poravnanja, ali je taj pogodak brzo anuliran, da bi nedugo zatim Ivanjičani postigli i treći gol, za, ispostaviće se, konačnih 3:1.

4.kolo Linglong Super lige

Javor Matis – Mačva 3:1 (1:0)

Stadion Javora u Ivanjici
Gledalaca: 800
Sudija: Simović
Strelci: Petković u 40. i 54. i Kuveljić u 58. minutu za Javor; Kolaković (AG) za Mačvu u 52.
Žuti kartoni: Đerić (Javor), Tošić, Pejović, Ristivojević, Marinković, Ašćerić, Kovačević (Mačva)

Javor Matis: Jevrić, Đerić, Jevremović, Amanović, Kolaković, Piščević, Kuveljić, Dolmagić (od 84. Cuckić), Sević (od 74. Jovanović), Petković (od 90. Maričić), Mrkaić

Mačva: Puletić, Pejović, Tošić, Ristivojević, Mijailović, Milosavljević (od 63. Vujasin (od 72. Kovačević)), Adamović, Đoković, Jovanović, Marinković (od 54. Ilić), Ašćerić

Zbog lakše povrede koju je zaradio na poslednjem treningu, najbolji strelac iz prethodne sezone, Ivan Marković, nije nastupio na ovoj utakmici, ali je drugi član sjajnog tandema iz prošle sezone, Nikola Petković, imao svoje veče. U ekipu se nakon odrađene suspenzije vratio i Boban Đerić.

Na samom startu utakmice, Javor Matis je izveo nekoliko udaraca iz ugla, a najopasnija situacija desila se u 12 minutu, kada je Dolmagić odlično utrčao u kazneni prostor, između dva igrača Mačve, startovao je Ristivojević, ali je sudija Simović procenio da nije bilo elemenata za najstrožu kaznu. Utisak je – nije pogrešio. Nekoliko minuta kasnije dve dobre prilike za domaće. Prvo je Sević lepo ušao u sredinu sa levog krila i šutirao levom nogom, ali je lopta završila pored gola. Ubrzo nakon toga, Piščević je stavio Puletića na muke, ali je čuvar mreže Šapčana uspeo da sačuva svoju mrežu.

Od utakmice u kojoj su obe ekipe očekivale prve bodove i očekivalo se dosta opreza na obe strane, što je rezultiralo nešto mirnijim periodom igre nakon dve prilike za Javor, a u 38. minutu jedna akcija naše ekipe završena je zviždukom sudije Simovića, koji je pokazao na belu tačku, nakon što je Tošić igrao rukom.  Protestovali su igrači Mačve, ali bez razloga. Odgovornost je preuzeo Petković i postigao svoj prvi gol u novoj sezoni. Do kraja prvog perioda utakmice probao je nakon dobrog prodora Jevremović da ugrozi Puletića, ali bez uspeha, da bi u poslednjim trenucima Mrkaić i Dolmagić istrčali kontru, ali je Puletić bio za malo brži od našeg krila i intervenisao.

Javor je već na startu drugog dela meča pokazao da će ove sezone filozofija ekipe biti napadačka igra, pa se usled vođstva nije povukao, već od starta napao. Nakon uigrane akcije posle prekida, Dolmagić je proigrao Petković, a ovaj lepo šutirao. Međutim – okvir gola se isprečio.

Nakon toga – šok. Korner za Mačvu, slab skok Sevića na prvoj stativi, a potom i loša intervencija Kolakovića, koji je prevario Jevrića i poslao loptu u svoju mrežu. Šapčani su praktično bez udarca ka golu došli do poravnanja. Igrao se 52. minut. Ipak samo dva minuta nakon toga, Javor je vratio zasluženu prednost. Ponovo je akcija išla po levoj strani, Sević je proigrao Jevremovića, ovaj dobro centrirao, a Mijailović intervenisao tek toliko da loptu prosledi na drugu stativu, gde ju je sačekao Petković. Rutinski je glavom poslao loptu u mrežu, za svoj i Javorev drugi gol na meču.

Nisu se gledaocima ni ohladili dlanovi nakon drugog gola Javora, a Kuveljić je i treći put matirao Puletića. I ovoga puta je Sević bio akter na levoj strani, proigrao je visokog vezistu, a on sjajno šutirao u dalji ugao i doneo ubedljivo vođstvo domaćoj ekipi. Treba istaći da je čitava akcija Javora bila sjajna, a počela je od Piščevića na polovini domaćih, na suprotnoj strani.

Vujasin je u 72. minutu, svega devet minuta nakon što je ušao u igru, zaradio posekotinu na glavu, nakon duela sa Kolakovićem, pa je prevezen u lokalnu bolnicu, a publika ga je aplauzima ispratila sa terena.

Tek nakon toga igrači Mačve su se malo otvorili, a ulaskom Kovačevića počeli i sa udarcima iz daljine. Ipak, Jevrić je u dva navrata bio siguran i bez problema intervenisao, dok je jedan udarac gostiju završio izvan stadiona. Na drugoj strani, rezervista Jovanović propustio je veliku priliku da postigne svoj prvenac u seniorskom fudbalu. Sjajno su igrači Javora izigrali odbranu Mačve, Đerić je protutnjao po desnoj strani, „zavrnuo“ ka penaltiku, a tamo Jovanović promašuje ceo fudbal iz izgledne situacije za 4:1. Ove večeri izuzetno raspoloženi Kuveljić šutirao je kao iz topa sa 25 metara u finišu, ali je Puletić krajnjim naporom poslao loptu u korner.

Do kraja je Ašćerić pokušao da prevari sve na stadionu, ali je bio mnogo manje spretan od Maradone i za igranje rukom kažnjen je javnom opomenom.

Igrači Javora rutinski su priveli utakmicu kraju i zasluženo sa svojom publikom proslavili prvi trijumf u novoj sezoni. Nova prilika za bodove je duel protiv Voždovca u gostima, koji se igra u petak, uz televizijski prenos.