Prvi trijumf na pripremama u Umagu

Nakon poraza u duelu protiv Domžala, Javor Matis zabeležio je i prvi trijumf na pripremama u Umagu. Naši momci bili su uspešniji od ekipe Triglava, najviše zahvaljujući sjajno odigranom prvom delu igre.

Javor je u tom periodu meča postigao tri pogotka, imao je još nekoliko dobrih akcija i mogućnost da prednost uveća. Strelci su bili Petković, Krnić i debitant Luković.

Stručni štab odlučio se da na teren od starta utakmice pošalje Lazovića, Dolmagića, Jevremovića, Pavišića, Amanovića, Piščevića, Maričića, Petkovića, Krnića, Lukovića i Mladenovića.

Javor je poveo u 14. minutu igre, nakon lepe akcije, a strelac je bio Petković. Svega dva minuta kasnije ponovo je naš tim izigrao odbranu Slovenaca, a ovoga puta je Krnić, na asistenciju Lukovića bio precizan – 2:0. U tim trenucima, Nikola Petković je u jednom duelu dobio udarac u glavu, pa je morao da napusti igru. Zamenio ga je Varga. Naš tim je uglavnom koncentrisao dešavanja na terenu, ali su i Slovenci imali priliku za postizanje gola. Dosuđen im je jedanaesterac, ali ga nisu realizovali. Usledila je kazna. Nova odlična akcija Javora u tranziciji, lopta dolazi do Lukovića, koji sa ivice kaznenog prostora upućuje sjajan udarac, a lopta se od prečke odbija u mrežu. Bio je to i konačan rezultat prvog dela igre.

U nastavku su zaigrali i Šuljagić, Đerić, Jakovljević, Rogač, Vasiljević, Radivojević, Cvetković, Zvekanov, Sević, Nikolić i Milošević. Čak pet novajlija našlo se u postavi u drugom delu igre, pa je bilo uočljivo da je ovaj sastav još uvek neuigran i da će naredni deo priprema u Hrvatskoj biti izuzetno značajan za uigravanje ekipe. Imali su naši momci, ipak, i u ovom delu meča nekoliko dobrih akcija, pokušavali su Milošević, Radivojević, Đerić, Cvetković… ali nisu uspevali da postignu gol. U onome u čemu nisu uspeli naši fudbaleri, jesu slovenački. Milovanović je nakon prekida pogodio mrežu Šuljagića za, ispostaviće se, konačan rezultat – 3:1 za Javor Matis.

Naredni izazov za Javor Matis je duel protiv ekipe Bravo, koji se igra u petak, 31. januara.