Prvi poraz Javora na domaćem terenu

Fudbaleri Javor Matisa doživeli su prvi poraz na domaćem terenu u aktuelnoj sezoni. Uspešniji od naših momaka bili su igrači Metalca, koji su slavili rezultatom 3:1 (2:1). Bio je to prvi poraz Javora u Ivanjici u tekućem šampionatu, nakon 4 vezane utakmice bez neuspeha. Istovremeno, nastavljena je blaga rezultatska kriza, pa je sada naš tim u seriji od 4 duela bez pobede.

Sam početak utakmice nije nagoveštavao ovakav konačan ishod. Bolje su domaći fudbaleri ušli u meč, bili agresivniji, agilniji i konkretniji. Debitant Ilić je zauzeo svoje mesto u napadu Javora i bio vema aktivan u protivničkom šesnaestercu, posebno u skoku. Ipak, njegovi udarci nakon duela sa protivničkim štoperima nisu završili iza leđa Puletića. Lepu akciju je u 7. minutu izveo Luković, ali je šutirao pored gola, da bi isti ishod imao i udarac Jevremovića u 20. minutu. U 22. minutu, te napade Javora presekao je pogodak Metalca sa bele tačke.

Jedan kontakt na ivici šesnaesterca sudije su okarakterisale kao dovoljan za najstrožu kaznu. Siguran izvođač penala bio je Maksimović.

Još se nisu ni oporavili od šoka kod prvog gola, igrači Javora doživeli su novi svega četiri minuta kasnije. Nakon jedne kontre gostiju, brzonogi Prestiž je oboren u kaznenom prostoru, a sudija je ponovo procenio da je kontakt bio dovoljan za jedanaesterac.

Ovoga puta, u 26. minutu, odgovornost je preuzeo kapiten Metalca, Jokić, koji je preciznim udarcem doneo svom timu velikih 2:0.

U narednih 10-ak minuta odlučili su gosti da čuvaju stečenu prednost, a domaći da pokušaju da je do odlaska na odmor makar smanje. Ponovo je Ilić šutirao glavom, u 35. minutu, ali je Puletić odbranio, da bi u 40. bio dosuđen jedanaesterac za Javor. Nakon gužve u šesnaestercu Metalca, jedan igrač gostiju igrao je rukom, a glavni arbitar meča odlučio je dosudi novi kazneni udarac. Treći na meču za svega 18 minuta!

Loptu je na belu tačku stavio najbolji strelac Javor Matisa, Luka Luković, koji je rutinski savladao Puletića i smanjio na 2:1.

Taj rezultat je važio i na poluvremenu.

Na startu drugog dela igre ponovo je napadač Metalca poreklom iz Konga pokušao da ugrozi Lazovića, ali je bio neprecizan. Samo četiri minuta kasnije, na drugoj strani, udarac je oprobao Šćepanović, ali je lopta završila pored gola. A onda, u 58. minutu, diskutabilna situacija.

Nakon kornera za Javor, Jevtić je skočio, šutirao ka golu Metalca, Puletić je intervenisao, ali je pitanje da li je pre toga lopta prešla gol-liniju. Svi igrači Javora okružili su glavnog i pomoćnog sudiju, ali promene odluke nije bilo. Ostalo je 2:1 za Metalac.

Nastavili su igrači Javora sa napadima, malo je nedostajalo da Mladenović pogodi mrežu gostiju iz slobodnog udarca u 65. minutu, ali je gol viđen na drugoj strani. Nakon dobrih poteza rezerviste Milisavljevića, Maksimović se našao na pravom mestu, ušao lepo između štopera Javora i postigao svoj drugi gol na meču.

Kao da je to potpuno demoralisalo fudbalere Javor Matisa, a dalo dodatnu dozu samopouzdanja gostima, koji su pripretili veoma ozbiljno u narednim minutima. Prvo je Popović nakon akcije sa Prestižom propustio veliku priliku, da bi zatim i napadač iz Konga još jednom probao, ali je Lazović intervenisao u oba slučaja. Do kraja, ređale su prilike na obe strane, promašivali su Javorovi Tanko, Maričić, Piščević, kao i Metalčevi fudbaleri, Prestiž i Grbović, ali promene rezultata nije bilo.

Metalac je uspeo da sačuva prednost i zabeleži trijumf kojim je pretekao Javor na prvestvenoj tabeli.

Naredni duel u prvenstvu Javor igra u Beogradu protiv Crvene zvezde, ali ga pre toga čeka i duel u Kupu protiv Radničkog iz Kragujevca, koji je na programu u sredu.

11. kolo Linglong Super lige Srbije

Javor Matis – Metalac 1:3 (1:2)

Stadion Javora
Sudija: Miloš Đorđić

Strelci: Luković (iz penala) u 40. minutu za Javor Matis, a Maksimović (iz penala) u 22. i 70. i Jokić (iz penala) u 26. minutu
Žuti kartoni: Mladenović, Jevremović, Pišćević, Lazović (Javor Matis), Zoćević, Jokić, Vasiljević (Metalac)

JAVOR MATIS: Lazović, Maričić, Jevremović, Pavišić, Jevtić, Piščević, Radivojević (od 76. Zvekanov), Šćepanović, Mladenović (od 82. Rušević), Luković, Ilić (od 69. Tanko)

METALAC: Puletić, Vlalukin, Pecelj, Vasiljević, Rogač, Antonijević, Jokić (od 81. Zoćević), Desančić (od 58. Milisavljević), Maksimović, Prestiž (od 90. Kokir), Popović (od 81. Grbović)