Promašaji koštali Javor bod(ov)a na „Krovu“

Nisu fudbaleri Javora uspeli da na gostovanju IMT-u urade ono što su učinili protiv Vojvodine. Nominalni domaćin (duel odigran na stadionu Voždovca) vodio je rezultatom 1:0, pa 2:1, ali je tim Radovana Ćurčića zaostatak uspeo da anulira samo jednom. Nedovoljno makar za bod. Ipak, utisak je da je Javor, po stvorenim prilikama, prevashodno u drugom delu susreta, mogao makar do jednog boda. Ovako, pokušaji Ivanjičana nisu završili u mreži, a Traktoristi su sa dva pogotka došli do prvog trijumfa ovog proleća.

Važnost boda i blizina protivnika na superligaškoj tabeli kao da su bili prepreka igrčaima dva tima na startu meča. Igralo se prilično oprezno i bez pravih prilika. Sve što je Javor uradio pred golom IMT-a bio je dobar pokušaj Mićića nakon solo-akcije, ali je taj udarac otišao preko gola. Na drugoj strani, imali su domaći dva konkretna udarca ka golu Javora, a jedan od njih završio je u mrežu. Nakon slobodnog udarca koji je Manojlović lako ukrotio, IMT je poveo u 40. minutu.

Pogrešio je Marjanović na svojoj polovini, Luka Luković poneo loptu i uputio je u peterac Javora, gde se ona od Kopitovića odbila Lutovcu, koji je lako sprovodi u mrežu.

Našao se tako Javor u situaciji u kojoj je bio pre samo pet dana, protiv Novosađana. Morao je da juri zaostatak sa poluvremena, s tim što je ovoga puta uspeo da ga anulira već u 60. minutu.

Gojković je izveo prekid, loptu je u gužvi nekako zahvatio Đorđe Skoko i sproveo je u mrežu Vukliša.

Nakon toga, imao je Javor nekoliko odličnih prilika da dođe do potpunog preokreta. Odlične prilike imali su Bosić i Dolmagić, ali je golman domaćih intervenisao i spasio svoj tim. Na drugoj strani je Manojlović zaustavio udarac Lutovca. Međutim, iako je Ćurčićev tim imao dve odlične šanse, do gola je došao IMT.

U 80. minutu, Luka Luković je postigao evrogol sa preko 20 metara i doneo veliku radost svom timu.

U samom finišu, veliki promašaji fudbalera Javora. Dva puta je rezervista Luka Petrović mogao sa desnog boka mogao da pogodi mrežu rivala, našao se u solidnoj prilici i Stjuart, ali igrači Javora praktično nisu ni uspeli da upute udarac ka golu protivnika iz odličnih situacija.

IMT je tako ostvario prvi trijumf ovog proleća, dok će Javor morati da pokuša da učini to protiv Radnika, u utorak.