Proleter preokretom do naredne runde nacionalnog Kupa

Fudbaleri Javor Matisa nisu uspeli da se plasiraju u osminu finala Kupa Srbije. Oni su u Novom Sadu poraženi od ekipe Proletera, rezultatom 2:1, iako su na poluvremenu imali minimalnu prednost.

Utakmica koja je trebalo da bude odigrana još 25. septembra, ali je zbog pomeranja u kalendaru nacionalnog šampionata odložena, konačno je juče dobila svoj epilog.

Trener Javor Matisa, Igor Bondžulić, sa svojim stručnim štabom, odlučio je da na teren pošalje kombinovan tim, sastavljen od igrača koji su u dosadašnjem toku šampionata imali manju minutažu i najmlađih prvotimaca. Ipak, to se u prvom delu utakmice i po odlasku na pauzu nije primetilo.

U ivanjičkoj ekipi nastupila su dva debitanta – Zvekanov i Filipović, a uz njih još dvojica fudbalera mlađih od 21 godina – Maričić (koji je bio i kapiten) i Jovanović. Prvi put su u dresu Javora starteri bili upravo Zvekanov, Filipović, Jovanović, kao i napadač Milošević. Nakon zanimljive borbe u prvom delu utakmice, Pavišić je u smiraj tog perioda doneo gostima prednost. Asistent je u tom 42. minutu bio Maričić.

Ipak, iskusnija ekipa Proletera, uspela je da u drugom delu igre preuzme sve u svoje ruke i napravi preokret. Dvostruki strelac bio je Anes Rušević, nekadašnji igrač BATE Borisova. Prvi pogodak postigao je u 53, a drugi u 65. minutu.

Pokušao je trener Javora uvođenjem u igru iskusnog Cvetkovića i napadača Mrkaića nešto da promeni i dođe makar do izjednačenja i penal serije, ali nije uspeo. Proleter se plasirao u narednu rundu takmičenja, u kojem je Javor Matis pre nekoliko sezona dogurao do finala…

Našem timu ostaje da se tokom pauze konsoliduje i pripremi za duel protiv TSC-a, koji može biti veoma važan za nastavak sezone. Bio je ovo peti uzastopni duel u kojem je Javor ostao bez pobede, koju je poslednji put zabeležio protiv Rada.