Poraz u Žarkovu

Fudbaleri Javora poraženi su od Žarkova u 5. kolu Prve lige Srbije. Bio je to drugi uzastopni poraz, nakon što je bodove iz Ivanjice odnela Inđija. Naš tim je poveo, imao prednost, ali se u 70. minutu sve promenilo. Jevremović je isključen, dosuđen je penal za domaći tim, koji je kasnije došao i do potpunog preokreta.

Žarkovo je odlično otvorilo sezonu i u prve četiri runde osvojilo 10 bodova, što ih je dovelo do deobe liderske pozicije, sa Inđijom. I jedan i drugi tim su, čini se, ušli u utakmicu sa dosta respekta prema rivalu, pa nije bilo previše uzbuđenja u prvih 45 minuta. Svoju najbolju priliku Javor je iskoristio.

Igrao se 42. minut, Jevremović je izveo korner, sjajno je skočio Momčilović, zahvatio loptu glavom i sproveo je u mrežu, za 0:1.

Mogao je i na početku drugog dela igre Javor do gola, ali je Tanko previše oklevao u solidnoj situaciji. Domaći igrači počeli su da prete praktično tek po isteku sata igre, uglavnom udarcima iz daljine. Kako je utakmica odmicala, shvatili su fudbaleri Žarkova da mogu do izjednačenja, pa su propustili dve velike prilike, a prilikom jedne je Lazoviću saveznik bila i prečka. Ipak, u već pomenutom 70. minutu, desio se momenat koji je preokrenuo utakmicu.

Sudija Petrović okarakterisao je duel Jevremovića i napadača Žarkova kao prekršaj, dosudivši penal za domaće i dodelivši crveni karton beku Javora. Odgovornost je preuzeo nekadašnji omladinac Ajaksa i preciznim udarcem izjednačio rezultat.

Mogao je Javor do ponovnog vođstva i sa igračem manje, ali je udarac Tričkovića za malo bio neprecizan. Nakon toga, nastavili su sa napadima domaći, nisu bili precizni, ali su ipak stigli do pogotka, i to nakon kontre koja je usledila nakon obećavajućeg napada Javora.

Presekli su defanzivci Žarkova u svom šesnaestercu napad Javora, usledila je duga lopta na protivničku polovinu, a potom i nesporazum golmana Lazovića i štopera Petrovića, koji su napadači domaćeg tima iskoristili, a Zuvić je loptu sproveo u mrežu. Igrao se 85. minut.

Do kraja je bilo dosta tenzije, pa su u nadoknadi isključeni Vico i Zuvić, a Žarkovo je sačuvalo stečenu prednost i došlo do važnih bodova.

Javor narednu utakmicu igra protiv Mačve, u Ivanjici.