Poraz u Senti

Fudbaleri Javor Matisa odigrali su svoj prvi meč po povratku sa duge pauze, ali ga neće pamtiti po dobru. Na gostovanju ekipi TSC-a, u Senti, ekipa iz Bačke Topole bila je ubedljiva i slavila sa 6:1.

Ono što je trener Bondžulić najavio na konferenciji za štampu pokazalo se na terenu. Jasno je bilo da će domaća ekipa imati veliki motiv u borbi za Evropu, a uočljivo je bilo i da naši fudbaleri još uvek nisu dovoljno pripremljeni nakon pauze, koja je ostavila traga.

Javor je meč počeo u sastavu Lazović, Pavišić, Rogač, Jevremović, Maričić, Sević, Piščević, Zvekanov, Nikolić, Petković, Luković, dok je Zoltan Sabo na teren poslao Filipovića, Antonića, Grabeža, Babića, Vargu, Tomanovića, Tumbasevića, Zeca, Duronjića, Silađija i Lukića.

Ovaj duel bio je i svojevrsni megdan najefikasnijih igrača lige – Petkovića sa jedne, odnosno Silađija i Lukića sa druge strane. Sva trojica su uvećala svoj golgeterski učinak na ovoj utakmici…

Već na startu, domaći su krenuli žustro, a Duronjićev udarac iz daljine zaustavio je Lazović. Nakon toga, već u 5. minutu, domaći su poveli. Duronjić je izveo korner, neko od igrača je u gužvi prebacio loptu na drugu stativu, a tamo ju je sačekao Silađi i spretno sproveo u mrežu. Isti igrač je nakon odlične akcije TSC-a mogao da duplira prednost, ali je Lazović intervenisao. Ipak, u 21. minutu nije mogao ništa da učini. Ponovo je Duronjić odlično izveo korner, ovoga puta je Tumbasević najviše skočio i glavom poslao loptu u mrežu Javora, za 2:0.

Počeli su u tim trenucima i naši fudbaleri agilnije da napadaju, mogli su Rogač i Luković u gužvi da sprovedu loptu u mrežu, a nakon svega, Zec je na gol-liniji igrao rukom. Tražili su naši igrač jedanaesterac, ali ga nije bilo. Do poluvremena, promene rezultata nije bilo.

Kao i na početku utakmice, i na početku drugog dela igre domaći tim je brzo stigao do pogotka. Silađi je nosio loptu po desnoj strani, progirao Zeca, a ovaj savladao Lazovića, za 3:0 u 48. minutu. Silađi je bio akter dobre akcije domaćih i u 65. minutu, kada je Nenad Lukić postigao pogodak. Na golove momaka koji su u trci za najboljeg strelca šampionata odgovorio je Nikola Petković. I on je pogodio mrežu, smanjivši rezultat na 4:1 u 75. minutu. Imao je Javor i pre toga nekoliko dobrih prilika, preko Varge i Petkovića, ali je Filipović bio na pravom mestu.

Menjao je stručni štab Javora, iskorišćeno je svih pet dozvoljenih izmena, ali je domaći tim bio nadmoćan i nastavio da napada. Samo dva minuta nakon pogotka Petkovića, loše je reagovala odbrana Javora, Zec je poneo loptu, a onda, umesto da sam završi akciju, poslužio Silađija, koji je šalje u praznu mrežu. Indisponirani igrači Javora kao da su samo čekali kraj meča, a domaći želeli da postignu još neki pogodak. To im je uspelo u samom finišu, u 88. minutu, kada je Zec po drugi put pogodio mrežu Lazovića i istakao se kao najbolji pojedinac utakmice.

Nije bilo potrebe za nadoknadom vremena, tako da je Bojan Nikolić po isteku 90 minuta odsvirao kraj. Težak poraz naše ekipe, koja će priliku da zabeleži prvu pobedu u 2020. godini imati protiv Vojvodine u Ivanjici, u narednom kolu.

Ako možemo izdvojiti nešto pozitivno sa ovog duela, to je novi pogodak Nikole Petkovića, 14. u šampionatu. Naš ofanzivac sada se nalazi na deobi drugog mesta liste strelaca, sa Nenadom Lukićem, a iza Silađija, koji je postigao 15 golova.

Na ovaj način, Petković je pogađao mrežu čak 7 od 8 prvoplasiranih timova (Zvezda, Partizan, Vojvodina, TSC, Čukarički, Spartak, Voždovac).