Poraz u prvom susretu baraža

U prvom susretu baraža za opstanak u ligi, Javor Matis poražen je od Tekstilca u Novom Sadu – 1:0.

Jedini gol postigao je Marković, u 33. minutu. Iako je Strahinja Manojlović sjajno reagovao i zaustavio njegov udarac sa bele tačke, iskusni napadač je natrčao na odbijenu loptu i poslao je u mrežu. Ispostavilo se da je to bio i jedini gol na utakmici, koja nije obilovala uzbuđenjima.

Bezopasan je bio naš tim tokom većeg dela utakmice, a najbolju priliku za izjednačenje propustio je Petrović. Na drugoj strani, gosti su u nastavku pretili iz kontri i imali su nekoliko situacija u kojima su mogli ozbiljno da ugroze rivala. Ipak, ostalo je 1:0, za nadu Tekstilca da će uz tu prednost uspeti da pobedi u baražu i nadu Javora da će uz mnogo bolju igru nego u Novom Sadu uspeti da slavi na svom terenu i nadoknadi zaostatak.

TEKSTILAC – JAVOR MATIS 1:0 (1:0)

Strelac: Marković u 33. minutu

TEKSTILAC (4-4-2): Brać – Luković (od 73. Jovanović), Sredojević, Marjanović, Kodžić – Jočić (od 80. Stanković), Đurić (od 73. Zličić), S. Stojanović (od 67. Obekpa), J. Stojanović – Marković (od 73. Šavija), Ukačuku

JAVOR (4-1-4-1): Manojlović – Ilić, Leandro (od 63. Tojčić), Obradović, Miletić – Dukure – Milošević (od 21. Bosić), Gojković (od 90. Selenić), Eliomar (46. Petrović), Ratković (od 63. Šarić) – Stjuart