Poraz u Nišu

U drugoj rundi prolećnog dela šampionata, Javor je poražen od niškog Radničkog, minimalnim rezultatom. U borbenoj utakmici, u kojoj su oba tima imale svoje prilike i mogla do bodova, prelomio je jedan detalj – odličan skok Delea, za jedini pogodak.

Već 2. minutu pokušao je Ilić, ali je lopta otišla pored gola. Već u 14. minutu, novajlija iz Italije, Stjuart, pokušao je nakon lepog driblinga, ali je šutirao preko Vasiljevićevog gola. Naredna dva pokušaja na obe strane bila su veoma neprecizna, pa nakon udaraca Ilića i Bosića golmani dva tima nisu imali razloga da intervenišu. U 25. minutu, domaći su poveli.

Luković je centrirao, Dele se odlično pozicionirao između štopera Javora i nakon sjajnog skoka glavom sproveo loptu u gol.

Poslednji udarac ka golu u prvom delu susreta ponovo je delo Ilića, ali ni ovoga puta Manojlović nije bio ugrožen. Javor je zapretio već početkom nastavka, ali je Miletićev udarac izblokiran. Najlepšu akciju videli smo u 56. minutu, kada su sjajno kombinovali Bosić i Miletić, čiji centaršut nije iskoristio Stjuart, koji nije dobro zahvatio loptu glavom. Poslednji udarac uputio je u nadoknadi Eliomar, ali vrlo neprecizno. Ostalo je 1:0.

Naredni duel Javor igra protiv još jednog Radničkog, ovoga puta kragujevačkog, na svom terenu.

RADNIČKI – JAVOR MATIS 1:0 (1:0)

Strelac: Bamidele u 25. minutu