Fudbaleri Javor Matisa završili su jesenji deo domaćeg šampionata porazom od Voždovca, rezultatom 2:1. U nezapamćenim uslovima za igru, pod gustom maglom koja se spustila nad Ivanjicom, gosti su nakon preokreta došli do trijumfa i nastavili pohod ka vrhu tabele, dok je naša ekipe produžila seriju utakmica bez pobede na pet.

Sunčano decembarsko poslepodne ni na koji način nije nagoveštavalo da će drugi deo utakmice između Javor Matisa i Voždovca biti odigran u uslovima koji su bili na ivici regularnih. Stariji ljubitelji fudbala prisetili su se čuvene magle, koja je prekinula utakmicu između Crvene zvezde i Milana, pre više od 30 godina, jer se ono što je ovog nedeljnog popodneva viđeno u Ivanjici nije mnogo razlikovalo.

Ipak, iako se i nakon utakmice u javnosti dosta pisalo o vremenskim uslovima, igrači dva tima potrudili su se da rubrike izveštača sa ove utakmice budu pune. Duel dve ekipe koje i izvan sportskih igrališta privlače veliku pažnju u proteklih nekoliko meseci opravdao je očekivanja.

Javor Matis je znatno bolje ušao u utakmicu i visokim presingom nije dozvoljavao protivniku da izgradi igru. Na drugoj strani, ispred gola gostiju, domaći su na startu uglavnom pokušavali udarcima iz daljine, preko Kuveljića i Nikolića. U 9. minutu, dlanove promrzlih navijača dobrano je zagrejao Petković, koji je odličnim udarcem iskosa sa leve strane pogodio prečku Ilićevog gola.

Nastavak prvog dela igre doneo je nešto mirniji tempo, a onda i prvi pogodak na utakmici. Odlična akcija Javor Matisa tekla je po levoj strani, Kuveljić se lepo ubacio iz drugog plana, centrirao sa boka, a – ko bi drugi – Petković sjajno reagovao i udarcem glavom savladao Ilića u 23. minutu.

Pokušavao je iskusni tim Voždovca, predvođen nekadašnjim igračima Crvene zvezde (Mikić, Nikolić, Hajdin, Cvetković), omladincima Partizana (Nišić, Mašović, Živković) i internacionalcima (Stanisavljević) da prenese težište igre na drugu stranu i izjednači. To im je uspevalo za rukom u poslednjih 15-ak minuta prvog dela, ali je Lazović uspevao da odbrani udarce gostiju iz daljine, a odbrana da interveniše.

Ipak, u 43. minutu, u najlošijem trenutku, „Zmajevi“ su izjednačili. Loša reakcija odbrane Javor Matis omogućila je gostima da se prosto ušetaju u kazneni prostor, a Stanisavljeviću da izjednači rezultat.

Na odmor se otišlo sa rezultatom 1:1.

U drugom delu igre pomenuta magla je učinila da golmani ne vide sopstvene napadače i suprotni gol, a jedan deo gledalaca dešavanja na suprotnom kraju terena. U takvim okolnostima, bolje su se snašli gosti.

Javor Matis je preko Nikolića mogao do prednosti u dva navrata, ali je mladi fudbaler propustio dve izuzetne prilike i sa nekoliko metara prebacio Ilićev gol.

U 53. minutu stigla je kazna. Krenula je kontra Voždovca, Mašović je povukao loptu, šutirao desnom nogom pored Đerića, loptu je zaustavio, ali samo kratko odbio Lazović, da bi na nju natrčao Đorđijevski i sproveo je u mrežu. Bio je to njegov maltene prvi kontakt sa loptom, nakon što je nekoliko sekundi ranije ušao u igru.

Krenuo je Javor na sve ili ništa, Bondžulić je poslao na teren i napadača Miloševića, ali ni to nije pomoglo. Nikolić je propustio još jednu priliku, mogli su do gola i Maričić i Milošević, ali je Ilić ostao nesavladan. U toj potpunoj inicijativi našeg tima, Voždovac je mogao i do trećeg pogotka, ali je Lazović dva puta sjajno zaustavio udarce Mašovića i Živojinovića, dok je Đorđijevski šutirao preko gola iz izgledne situacije.

Do kraja nije bilo uzbuđenja. Voždovac je odneo bodove iz Ivanjice.