Poraz u Kruševcu

I pored 0:0 na poluvremenu, i dalje desetkovana ekipa Javora nije uspela da izdrži u nastavku duela u Kruševcu, pa je Napredak slavio rezultatom 3:0. Strelci su bili Marinković, Majdevac Sadiković, a duel je obeležio pogodak nekadašnjeg štopera Javora iz 48. minuta, kada je makazicama savladao Manojlovića.

Prvi deo susreta protekao je bez velikih uzbuđenja, a jedini pokušaji nisu bili precizni. Pred golom Napretka pokušavali su Gojković Marjanović, a na drugoj strani Vukajlović Majdevac, ali promene rezultata nije bilo.

Ipak, već na startu drugog dela utakmice, Marinković je na asistenciju Bastajića postigao evrogol i doveo svoj tim u prednost.

Nakon toga, usledio je 59. minut, koji će dugo pamtiti mladi Nikola Popović. Nada Javora zamenila je na golu Strahinju Manojlovića. Bio je to debi Popovića u dresu matičnog kluba. Samo par minuta kasnije, odlično je zaustavio udarac Krstića. Ipak, nešto kasnije, nije uspeo da reaguje. Majdevac je pogodio mrežu, nakon pasa Zličića. Pobedu domaćih podebljao je Sadiković u poslednjem minutu susreta.