Poraz sa bele tačke u Nišu

Fudbaleri Javor Matisa poraženi su u 3. kolu Linglong Super lige Srbije od Radničkog u Nišu, rezultatom 2:1. Ivanjičani su odigrali prvi prvenstveni meč nakon dve nedelje, pošto je utakmica 2. runde protiv Partizana odložena. Nakon poraza od šampiona u prvom meču, Javor nije uspeo da dođe do bodova ni protiv aktuelnog vicešampiona države.

3.kolo Linglong Super lige Srbije

Radnički – Javor Matis 2:1 (2:1)

Stadion: Čair
Sudija: Piper
Strelci: Mihajlović u 28. i 45. minutu za Radnički (oba puta iz penala) i Sević u 18. za Javor Matis

Radnički: Petrović, Đorđević L, Đorđević S, Ostojić, Todorovski, Bondarenko, Čumuć, Mihajlović, Jirka, Batrović

Javor: Jevrić, Dolmagić, Jevremović, Amanović, Kolaković, Piščević, Kuveljić, Krnić, Sević, Petković, Mrkaić

A nije izgledalo tako na startu utakmice. Javor je dobro otvorio duel i nakon centaršuta Jevremovića, posle kratke akcije prilikom kornera, Kolaković je lepo sačekao loptu na visini penala i šutirao volejom, levom nogom, ali je poslao loptu preko gola. Domaći tim uzvratio je nešto kasnije, kada je u kontri Mihajlović šutirao nakon asistencije Jirke, ali je Amanović intervenisao ispred gola Jevrića.

Ipak, naš tim poveo je u 18. minutu. Nakon akcije po desnoj strani, Krnić je izvrsno centrirao na drugu stativu, a tamo je pravovremeno utrčao Nenad Sević i poslao loptu u mrežu.

Međutim, nakon jedne akcije domaćeg tima, usledio je centaršut sa desne strane, a sudija Piper okarakterisao je duel Kolakovića i Mihajlovića kao prekršaj i pokazao na belu tačku, na zaprepašćenje igrača Javor Matisa. Mihajlović je i uzeo loptu i pogodio mrežu Jevrića, za izjednačenje. Igrao se 28. minut.

U narednih nekoliko minuta ponovo je Javor mogao do prednosti. Kuveljić je dva puta pokušao udarcima sa ivice kaznenog prostora, ali je golman domaćeg tima uspeo da interveniše.

Kao i u Beogradu, u prvom kolu, na samom kraju prvog dela igre, dosuđen je jedanaesterac za domaći tim. Ponovo je akcija Radničkog tekla preko desnog boka, usledio je centaršut Todorovskog, nespretna intervencija Piščevića, a sudija Piper je procenio da Mihajlović ponovo treba da uputi udarac sa jedanaest metara prema golu Jevrića. Ponovo je napadač domaće ekipe bio precizan i došlo je do preokreta na Čairu – 2:1.

Usledili su žestoki protesti Amanovića, Kolakovića, Dolmagića, Krnića, ali i Bondžulića i Milovića sa klupe Javora, ali je epilog bio žuti karton za trenera Javora i poslednji sudijski zvižduk u prvih 45 minuta.

Na startu drugog dela Đorđević je snažno šutirao iz daljine, ali je Jevrić odlično intervenisao, da bi potom Mrkaić propustio kolosalnu priliku. Petković je sjajno „pocepao“ odbranu rivala i proigrao napadača Javora, a ovaj je levom nogom iz izgledne situacije poslao loptu preko gola.

Ulaskom Kneževića Radnički je dobio na brzini, a utakmica na ritmu. Pokušao je četiri puta brzonogi krilni igrač da ugrozi našu odbranu, ali ga je jednom u tome sprečio naš defanzivni red, a tri puta golman Jevrić.

U finišu je Mrkaić sjajno šutirao sa ivice kaznenog prostora, a lopta je prohujala pored desne stative golmana Petrovića. Pokušao je ubrzo nakon toga i mladi Jovanović, koji je ušao u igru u nastavku, ali je njegov udarac glavom završio iznad prečke.

A onda, više nego diskutabilna odluka pred golom Radničkog. Jovanović je na levoj strani pokrenuo akciju Javora, ušao u kazneni prostor, driblingom izbacio dva igrača domaćeg tima i polako izlazio iz šesnaesterca, pri čemu ga je srušio odbrambeni igrač domaćih. Sudija se oglasio, ali je dosudio slobodan udarac na ivici šesnaesterca. Igrači Javora tražili su jedanaesterac, a snimak je pokazao da su bili u pravu. Ipak, promene odluke nije bilo, a Cvetković je odlično šutirao iz slobodnog udarca, ali je Petrović krajnjim naporom intervenisao.

Naš tim do kraja utakmice nije uspeo da dođe do izjednačenja.

Javor Matis je nakon dve utakmice i dalje bez bodova, sa dva poraza, od šampiona i vicešampiona Srbije, Crvene zvezde (0:2) i Radničkog (1:2). Zanimljivo je da je naš tim od četiri gola čak tri primio sa bele tačke, dok nijedan pogodak nije primljen u drugom delu utakmice.

Naredna prilika za prve bodove u domaćem šampionatu je duel sa Mačvom, koji se igra u subotu u 20 časova.