Poraz od Inđije

U derbiju kola, Javor i Inđija odigrali su izuzetno kvalitetnu i uzbudljivu utakmicu, naročito u prvih 45 minuta. Gosti su slavili rezultatom 3:1 (1:1).

Javor je poveo već u 3. minutu. Na isteku prvog minuta igre, fauliran je Petrović u kaznenom prostoru Inđije, a Eliomar Silva je preuzeo odgovornost i postigao vodeći pogodak za svoj tim.

Ipak, gosti su u narednom periodu pokazali zašto su lider na tabeli i ekipa koja je u prva tri kola zabeležila isto toliko pobeda, bez primljenog gola. Već u 16. minutu, Lazović je odbranio zicer, a nakon odbitka, Milosavljev je pogodio prečku, silovitim udarcem. Dva minuta kasnije, došli su gosti do izjednačenja.

Nakon odličnog prodora Ignjatovića, Desančić je dobro reagovao u završnici i savladao golmana Javora.

Javor je nakon primljenog gola postao znatno agilniji, a dve velike prilike propustio je u 22. i 25. minutu. Prvo je neprecizan bio Tanko, da bi potom Eliomar pogodio stativu. Nastavio je Javor sa napadima, pa su u prilici bili Zvekanov u 27. i Tanko u 32. minutu, ali je rezultat ponovo ostao nepromenjen.

Po povratku sa pauze, Jevremović je već u 47. minutu zagrejao dlanove Vukašinovića, sjajnim udarcem. Ipak, samo tri minuta kasnije, došli su gosti do potpunog preokreta.

Nakon duge akcije, lopta je došla do kapitena Milosavljeva, koji je uspeo da je sprovede u mrežu. Igrao se 50. minut.

Šok igrača Javora mogao je da iskoristi već Nedeljković, u 54. minutu, ali je promašio veliku priliku. Ipak, u 69. minutu, Inđija je stigla do trećeg gola.

Nakon kontra napada, kojem je prethodio korner za Javor, Žakula je preciznim udarcem pogodio dalji ugao Lazovićevog gola i doneo gostima velikih 3:1.

Nastavak utakmice protekao je u pokušajima Javora da smanji zaostatak, što je bilo veoma teško, pored odlične odbrane Inđije. Najviše prilika imao je Tanko, ali nijedna lopta nije završila iza leđa Vukašinovića. Pokušavao je napadač Javora u 74. minutu (i pogodio spoljni deo mreže), dvanaest minuta kasnije promašio je zicer, a u nadoknadi vremena su nakon njegovog udarca intervenisali gosti sa gol-linije.

Ostalo je: Javor Matis – Inđija 1:3 (1:1).

4. kolo Prve lige Srbije

JAVOR MATIS – INĐIJA 1:3 (1:1)

Stadion Javora
Gledalaca: 500

Sudija: Lazar Lukić
Žuti kartoni: Tanko, Odita, Nikolić, Maričić (Javor), Žakula (Inđija)

Strelci: Silva u 3. minutu za Javor, Desančić u 18, Milosavljev u 50. i Žakula u 69. za Inđiju

JAVOR MATIS: Lazović, Vico, Jevremović, Petrović, Momčilović, Zvekanov (od 82. Luković), Balabanović (od 63. Grabež), Silva (od 82. Jović), Nikolić (od 72. Dimitrijević), Tanko, Odita (od 72. Maričić)

INĐIJA: Vukašinović, Desančić (od 81. Riznić), Nedeljković (od 81. Plavšić), Vukajlović, Kovačević (od 65. Đokić), Milosavljev (od 65. Kukolj), Jovanović, Žakula (od 90. Đurić), Stojanović, Rađen, Ignjatović