Poraz na Banovom brdu

Fudbaleri Javora poraženi su od Čukaričkog, u 14. kolu Mozzart Bet Super lige Srbije, rezultatom 3:0. S obzirom na prikazano na terenu, deluje da je rezultat previsok i da je razlika između dva tima bila mnogo manja, ali i da su Ivanjičani mogli i više.

Na svom debiju, Mladen Dodić nije previše menjao sastav u odnosu na prethodne utakmice, izuzev povratka Dolmagića u poslednju liniju, što je uslovilo pomeranje Lazara Nikolića na desno krilo. Već u 2. minutu Javor je zapretio, kada je Gojković umalo iznenadio golmana Čukaričkog, koji je ipak uspeo da interveniše. U 26. minutu Čukarički je iz prve prave prilike poveo.

Probili su domaći igrači presing Javora, Badamosi se izvukao na desno krilo, proigrao Kovača, ovaj iz prve asistirao Jankoviću, koji je savladao Vulića.

U 43. minutu ozbiljna prilika za Javor. Gojković probija po levoj strani, pronalazi Lukovića u sredni, ovaj šutira, ali golman domaćih sjajno interveniše. U nastavku akcije Gigić ne uspeva da sprovede loptu u gol, Grabež je izblokiran pred samom gol-crtom, a Marčić odbitak šalje preko gola. Na samom startu drugog dela Janković je šutirao preko gola, a zatim je Čukarički, u 50. minutu, duplirao prednost.

Ivanović je primio loptu na 20-ak metara od gola Vulića i prelepim udarcem doneo 2:0 svom timu.

Bio je to period utakmice u kojem je Čukarički imao potpunu kontrolu, a nekadašnji fudbaler Javora, Marko Docić, mogao je da postigne evrogol, ali je njegov volej okrznuo stativu i završio pored gola. Nakon toga, oslobodio se Javor pritiska, pokušavali su Gigić, Dukure, Đurić, ali pogotka nije bilo. U 91. minutu, domaći tim stavio je tačku na utakmicu.

Nakon jedne kontre, Spasojević se lepo snašao u šesnaestercu i glavom savladao Vulića.

U narednom kolu Javor dočekuje Radnički iz Niša, nakon čega Nišlije još jednom dolaze u Ivanjicu, na utakmicu u Kupu.