U 3. kolu plej-auta, Javor Matis poražen je od Novog Pazara, na gostujućem terenu, rezultatom 1:0. Na sličan način kao u utakmicama u Subotici, ekipa Radovana Ćurčića izgubila je utakmicu i na stadionu kraj Jošanice. Pogodak primljen nakon jednog pada koncentracije u drugom poluvremenu ostavio je i ovoga puta ekipu bez bodova.

Mogao je domaćin do prednosti na startu utakmice, kada je Leandro nespretno intervenisao i umalo poslao loptu svoju mrežu. Preko agilnog Srećkovića, pretili su domaći i nakon te situacije, ali nisu uspevali da zatresu mrežu Javora. U 20. minutu sevnula je kontra Ivanjičana, ali je udarac Dolmagića nogom zaustavio Mirković. Nekoliko minuta kasnije su Pazarci odličnim blokovima u svom šesnaestercu zaustavili udarce protivnika, da bi u nastavku akcije Stjuart promašio šansu koju nije smeo. Nakon centaršuta Miloševića, tukao je glavom daleko od gola. Nakon toga, domaći su preuzeli inicijativu. Ljajić je iz slobodnog udarca pogodio spoljni deo mreže, a potom Raičević nekako odbranio udarac Adešine. Stjuart je na drugoj strani još jednom pokušao, ali neprecizno.

Na startu drugog dela susreta, potpuna incijativa Novog Pazara, ali udarci Ljajića, Adešine i Srećkovića nisu završili u mreži. Dva puta je sjajno intervenisao Raičević. U 60. minutu, domaći su poveli.

Suma je šutirao, izblokirao ga je Leandro, ali se lopta odbila do Srećkovića, kojeg odbrana Javora nije ispratila, a on je iz veoma teške situacije pogodio mrežu.

Sve do 80. minuta nije bilo uzbuđenja, a tada je Bosić mogao da izjednači. Šutirao je snažno, a Mirković praktično u samoodbrani zaustavio taj udarac. Do kraja susreta, Javor je imao nekoliko poluprilika, a Ljajić na suprotnoj strani šutirao pored gola.

Domaći tim osvojio je tri boda, a Javor pred novo gostovanje ostao u zoni baraža.