Poraz Javora u Novom Sadu

Fudbaleri Vojvodine revanširali su se Javor Matisu za poraz u Ivanjici u prvom delu sezone. Ekipa Nenada Lalatović slavila je na svom terenu protiv našeg tima, rezultatom 2:0. Za razliku od prethodne utakmice, protiv Inđije, u kojoj je odlično odigrao prvo, a veoma slabo drugo poluvreme, Javor je ovoga puta bio u potpuno podređenom položaju u prvih 45 minuta. Novosađani su bili dominantni, stvorili veliki broj prilika, od kojih su dve iskoristili i poslali u tim situacijama loptu iza leđa Đorđa Lazovića. U drugom delu igre, Javor je zaigrao znatno rasterećenije i otresitije, mogao makar do jednog pogotka, ali nije uspeo da ga postigne.

Kao i u Ivanjici, sve konce igre Vojvodine povlačio je Nikola Drinčić, koji je loptama „ispod zemlje“ pronalazio svoje saigrače i pravio probleme fudbalerima Javora. Naš tim je na startu utakmice pokušao da preko bokova ugrozi domaće, ali je odbrana Vojvodine lako rešavala te situacije. Na drugoj strani, Zukić je nezgodno šutirao i ugrozio Lazovića, ali je okvir gola pomogao našem golmanu da sačuva svoju mrežu.

Ipak, u 9. minutu, pokazali su Novosađani koliko su brzi i upravo brzinom napravili presudnu razliku. Gemović je iskoristio grešku odbrane Javora, pretrčao sa loptom nekih 30-ak metara, a zatim lepim udarcem savladao Lazovića.

U nastavku, ponovo su Gemović i Zukić zadavali najviše muke Javorovoj odbrani. Gemović je ovoga puta probio po levoj strani, centrirao, Zukić je šutirao glavom, ali je Lazović sjajnom intervenciom poslao loptu preko gola.

U 30. minutu, Zukić je duplirao prednost Vojvodine. Ličila je pomalo ta akcija na onu iz 9. minuta. Zukić je ovoga puta dobio loptu u prostor od Čovića, uneo je iskosa, sa desne strane, u šesnaesterac, a zatim iz teške situacije šutirao i prebacio Lazovića, za 2:0.

Mogao je Ilić da smanji prednost protivnika, ali su odbrambeni fudbaleri otklonili opasnost sa same gol-linije. Nedugo zatim, prekid Javora umalo se pretvorio u pogodak Vojvodine. Gemović je ponovo demonstrirao brzinu, pretrčao više od pola terena, izašao sam pred Lazovića, ali je šutirao za nijansu nepreciznije nego što je bilo potrebno kako bi lopta završila u golu.

U nastavku, Javor se konačno oslobodio pritiska i počeo da stvara prilike. Nakon slobodnog udarca pokušao je Jevremović, posle kornera Luković, da bi nakon jedne akcije po desnoj strani i Zvekanov šutirao, ali su svi ti udarci bili nedovoljni jaki i precizni i Vukliš je uspeo lako da ih ukroti. U finišu, i Tanko je šutirao glavom, ali ponovo samo do golmana Vojvodine.

Najbolju šansu da makar ublaži poraz Javor je propustio u samoj završnici utakmice. Dukure se našao oči u oči sa Vuklišom, snažno šutirao, ali je praktično pogodio golmana Vojvodine sa nekoliko metara. U nastavku akcije, lopta se odbila do Ruševića, koji je šutirao preko gola.

Javor je na taj način ostao na 29 osvojenih bodova, sa tri boda prednosti u odnosu na Rad, koji se nalazi u zoni ispadanja i koji u sledećem kolu dolazi u Ivanjicu, nakon teškog poraza od Partizana (0:5). Za ekipu Igora Bondžulića slede četiri važne utakmice, protiv direktnih konkurenata u borbi za opstanak – Rada, Metalca, Bačke i Zlatibora.