Poraz Javora od Partizana

Fudbaleri Javora poraženi su u 1. kolu Mozzart Bet Super lige Srbije od ekipe Partizana, rezultatom 4:0 (1:0). Imali su crno-beli konkretnije prilike od starta meča, ali je utisak da je Javor u pojedinim delovima utakmice bio bolji rival i da je u tim trenucima mogao do pogotka, posebno pri rezultatu 0:1, u finišu prvog dela igre. Ipak, iskusniji gosti pokazali su sav kvalitet, a prvobitnu razliku između dva tima napravila su dva sjajna individualna poteza, prvo Petkovića u 31, a potom Natha u 68. minutu. Do kraja, još jedan mladi fudbaler Partizana, Baždar, postigao je pogodak, da bi duboko u nadoknadi vremena Rikardo sa bele tačke dao gol kojim je postavljen i konačan rezultat utakmice.

U prvih 12-13 minuta Partizan je bio agilniji i stvorio dve prilike, ali bekovi gostiju, Urošević i Filipović nisu bili precizni. Prvi je šutirao pored gola, a drugi pravo u golmana Javora. Javor je u 14. minutu stvorio dobru priliku, ali je Eliomar loše zahvatio loptu. Minut kasnije je Velimirović zaustavio udarac Petkovića, ali u 21. minutu nije uspeo.

Najmlađi igrač na terenu ukrasio je debi za svoj klub dobrim udarcem sa ivice kaznenog prostora, koji je završio u mreži Javora. Partizan je poveo.

Javor je i pre i posle gola pokušavao da igra, izlazio u visok presing i pretio. Od 30. do 40. minuta u tri izgledne situacije našli su se domaći. Prvo je Gigić pao u petercu u izglednoj situaciji, ali nije bilo osnova za jedanaesterac, da bi u 35. minutu sjajno šutirao Eliomar, a Stevanović intervenisao. Na odbijenu loptu za malo je zakasnio Nikolić, a intervenisao je Marković. Pet minuta kasnije još jedna velika prilika za Ivanjičane, ali je Luković šutirao preko gola.

Bilo je to i poslednje uzbuđenje u ovom delu igre, u kojem je prvi deo pripao Parizanu, a drugi Javoru.

Drugi deo igre počeo je slično. Angažovanije je krenuo Partizan i preko Rikarda i Meniga uputio dva udarca ka golu Javora, ali promene rezultata nije bilo.

U 61. minutu istorijski trenutak u Ivanjici – prvi put je upotrebljena VAR tehnologije, kojom je preinačena prethodna odluka. Rikardo je postigao gol za 2:0, ali je nakon provere utvrđeno da je u začetku akcije načinjen prekršaj, pa je ostalo 1:0. U nastavku akcije Dolmagić je šutirao, a Stevanović odbranio.

Nakon perioda bez uzbuđenja, gosti su duplirali prednost. Nakon duge akcije, Natho je odlično šutirao i pogodio dalji ugao Velimirovića. Devet minuta kasnije, novi pogodak. Baždar je iskoristio  smušenost odbrane Javora i pogodio za 3:0, u trenucima kada je Javor zaigrao izuzetno ofanzivno, sa dva napadača i dva ofanzivna krilna fudbalera.

U nadoknadi vremena, Rikardo je iznudio, a potom i realizovao jedanaesterac, za ubedljivih 0:4.

1. kolo Mozzart Bet Super lige Srbije

JAVOR MATIS – PARTIZAN 0:4 (0:1)

Stadion Javora

Gledalaca: 4000

Sudije: Milanović; Šutulović, Vojnić

Strelci: Petković u 21, Natho u 68, Baždar u 77. i Rikardo (iz penala) u 90. minutu za Partizan

JAVOR MATIS: Velimirović, Dolmagić (od 72. Salihović), Grabež, Petrović, Obradović, Marčić, Gojković (od 64. Maletić), Luković (od 64. Ivelja), Nikolić, Eliomar (od 58. Kempbel), Gigić (od 64. Odueni)

PARTIZAN: Stevanović, Filipović, Urošević, Marković (od 85. Vujačić), Saničanin, Zdjelar, Andrade (od 85. Šehović), Natho (od 72. Lutovac), Petković (od 58. Baždar), Menig (od 72. Terzić), Rikardo