Pobeda Javora protiv Rada

Javor Matis trijumfovao je protiv Rada, u 17. kolu Prve lige Srbije. U utakmici u kojoj su snage odmerila dva doskorašnja superligaša, Ivanjičani su slavili rezultatom 2:0 (0:0), pogocima Ivelje i Luke Lukovića. Javor se sada nalazi na 3. poziciji na tabeli, sa 29 bodova, uz utakmicu manje od većine ostalih ekipa.

Ekipa Milovana Milovića počela je duel znatno agilnije od svog protivnika, ali je uglavnom pretila golmanu gostiju udarcima iz daljine. Ipak, sredinom prvog dela igre, sjajnu priliku imali su fudbaleri Javora. Lepo je centrirao Nikolić sa desne strane, a Grabež, neometan, sa druge stative šalje loptu pored gola. Dobru priliku propustio je i Petrović, da bi potom u situaciji jedan na jedan Silva prebacio gol. Rad je jedini pokušaj imao preko Gojkovića, ali je lopta otišla daleko iznad prečke. Petrović je još jednom bio najbliži pogotku nakon prekida, ali je ovoga puta prebacio gol. Konačno, Javor dolazi do prednosti u minutu.

Eliomar je probio po desnoj strani, centrirao u kazneni prostor, a Pavlje Ivelja odlično je osetio gde će lopta doći i lepim udarcem pogodio levi ugao Pejovićevog gola. Bio je to njegov peti pogodak u poslednje tri prvenstvene utakmice i dokaz sjajne forme u kojoj igra.

Fudbaleri Rada pojačali su pritisak u nastavku utakmice i ostavili brzim fudbalerima Javora prostora za kontre. Dva udarca iz daljine nisu ugrozila Velimirovića, a nakon tih pokušaja gostiju Javor je stavio tačku na ovu utakmicu.

Nikolić je sjajno presekao pas na svojoj polovini, izneo loptu u polje protivnika, a potom lepo uočio i uposlio Lukovića na drugoj strani. Ofanzivac Javora izašao je pred golmana Rada i rutinski ga savladao. Igrao se . minut.

I pored vođstva, Javor je pokušavao da postigne još neki pogodak, ali je golman Rada zaustavio udarce Grabeža i Tanka.

Narednu utakmicu Javor će odigrati protiv Radničkog iz Sremske Mitrovice.