Novi poraz u Subotici

U reprizi poslednjeg kola ligaškog dela šampionata, sastali su se na startu plej-auta Spartak i Javora i ponovo utakmicu završili istim rezultatom. Subotičani su još jednom slavili rezultatom 1:0, ponovo je po Javor bio koban rezervista domaćih i ponovo je susret rešen u drugom delu utakmice. Ovoga puta, Kolins je savladao Raičevića i doneo Spartaku šesti bod protiv Javora u samo šest dana.

Važnost susreta uslovila je opreznost dva tima tokom većeg dela susreta, pa nije bilo previše uzbuđenja. U prvom delu izdvojili su se pokušaji Stjuarta na jednoj i Stanojeva na drugoj strani, ali su mreže mirovale. Javor je bio konkretniji u nastavku, ali je Ivanjičane presekao pogodak koji je u 61. minutu postigao Kolins. Nakon toga, kao da su psihološki pali gosti, koji su tek u finišu uspeli nekoliko puta da zaprete svom rivalu, i to nakon prekida, ali je mreža Vulića ostala netaknuta.

U narednom susretu, Javor u subotu dočekuje IMT.