Mladost slavila u komšijskom derbiju

U 22. kolu domaćeg šampionata, u malom superligaškom derbiju zapadne Srbije, Mladost iz Lučana savladala je Javor Matis, rezultatom 2:1. Gosti su poveli, naš tim uspeo da izjednači, ali je iskusna ekipa iz Lučana došla do drugog pogotka u finišu utakmice i osvojila veoma važna tri boda.

Nakon boda osvojenog u Kruševcu, Javor nije uspeo da ostvari pozitivan rezultat i na taj način zaplovi u mirniju luku i krene ka gornjem delu tabele. Ono što je uočljivo jeste činjenica da je ekipa Igora Bondžulića ponovo primila golove nakon prekida (jedan iz jedanaesterca, drugi nakon kornera), kao i na gostovanju Napretku. Takođe, i ovoga puta gol je postignut posle udarca iz ugla, a ponovo je strelac bio štoper, Filip Pavišić. Ono što hrabri, uprkos porazu, jeste i povratak Ivana Cvetkovića, koji je ušao u igru u drugom delu, kao i pojavljivanje Ivana Rogača među 18 fudbalera, nakon problema sa povredom.

Na samom startu utakmice video se jak voljni momenat fudbalera Javora, koji su odmah preneli težište igre na polovinu Mladosti. Prvi udarac ka golu Zečevića uputio je Piščević, već u 2. minutu, ali je lopta otišla iznad gola. Isti epilog viđen je i nakon udarca Mladenovića u 11. minutu, dok gosti nisu imali pravu priliku u uvodnoj fazi utakmice, a pokušavali su da priprete uglavnom preko nekadašnjih vedeta Javora, Eliomara, Radivojevića i Odite. Sve do 30. minuta praktično nije bilo uzbuđenja, a onda je jedna naizgled bezopasna duga lopta pala između Pavišića i Lazovića, iskusni Odita se sjajno pojavio između njih dvojice i odneo je, a golman Javora ga ruši, za jedanaesterac za goste. Siguran sa bele tačke bio je Radivojević. U samom finišu, Eliomar je mogao da duplira prednost gostiju, ali je Lazović dobro intervenisao.

Drugi deo igre nije bio naročito sadržajan. Iskusna ekipa trenera Stanića znala je da zadrži loptu i drži na odstojanju navalne fudbalere Javora, koji su pokušavali da dođu do poravnanja. U tome su uspevali sve do 60. minuta, kada je korner izveo Mladenović, a Pavišić se odlično snašao i poslao loptu u mrežu, za izjednačenje. Pretio je Javor Matis i nakon toga, Sević je dobro šutirao, ali je Zečević bio siguran. A onda, u 88. minutu, hladan tuš za domaću publiku. Nakon kornera za Mladost, Lazović je izbacio loptu u polje, Lučanci su je ponovo preuzeli i vratili u kazneni prostor, a tamo je rezervista, iskusni Milan Bojović odlično skočio i poslao je u mrežu.

Javor nije imao snage da uzvrati i do kraja meča gosti su uspeli da zadrže prednost i slave pobedu. Naredno kolo igra se već u sredu, kada naši momci gostuju na Banjici, ekipi Rada, gde će imati priliku da slave nakon sedam utakmice bez pobede u domaćem šampionatu.

22. kolo Linglong Super lige

JAVOR MATIS – MLADOST LUČANI 1:2 (0:1)

Stadion Javora
Gledalaca: 500
Sudija: Jovan Šegrt

Strelci: Pavišić u 60. minutu za Javor Matis, a Radivojević u 30. i Bojović u 88. za Mladost

JAVOR MATIS: Lazović, Dolmagić, Sević, Radivojević, Pavišić, Piščević, Maričić, Mladenović, Petković, Krnić, Luković

MLADOST: Zečević, Milošević, Šatara, Jovanović, Ješić, Krajišnik, S.Jovanović, Mićević, Radivojević, Eliomar, Odita