I tokom ove nedelje, mladi fudbaleri Javor Matisa odigrali su utakmice u svojim ligama. I ovoga puta učinak je bio raznovrstan.

Omladinci prvi put u ovoj sezoni nisu uspeli da zabeleže pobedu. Nakon tri trijumfa, ovoga puta je Javor odigrao samo 0:0 na gostovanju Karađorđu. Zanimljivo je da je to bio duel u koji je jedna ekipa ušla sa svim pobedama, a druga sa svim porazima na svom kontu. Ipak, domaći tim pružio je žestok otpor i na kraju uspeo da dođe do remija bez golova. Javor Matis sada zauzima treću poziciju na tabeli, iza neprikosnovenih Mačve i Radničkog, koji su sjajno otvorili prvenstvo i očigledno imaju najviše ambicije.

U narednoj rundi, naša ekipa dočekuje čačansku Slobodu.

Kadeti su nas prvi put ove sezone obradovali! Naša ekipa je nakon dva remija i početnog poraza uspela da se trgne i ostvari prvi trijumf. U 4. rundi savladana je ekipa Apolona, rezultatom 3:0, a strelci su bili Borović (dva puta) i Jekić.

Javor Matis se sada nalazi na sredini tabele, sa 7 bodova iz četiri utakmice, a u narednom kolu biće slobodan.

Pioniri su poraženi i treći put zaredom. Protivnik je bio tim Slobode iz Užica, koji se pre ovog kola nalazio iznad naše ekipe na tabeli, sa bodom više. Gosti su bolje ušli u utakmicu i slavili sa 2:1, čime su se probili u gornji deo tabele, dok je Javor ostao na 3 boda, osvojena u duelu protiv Budućnosti iz Arilja, što je dovoljno za 11. mesto.

U 5. kolu očekuje nas gostovanje Metalcu u Gornjem Milanovcu.