Minimalan poraz na Banjici

Iako su u odličnoj atmosferi, nakon dobrog početka šampionata i vredne pobede nad Vojvodinom, otišli u Beograd, fudbaleri Javora nisu uspeli da donesu bodove sa Banjice. U 8. kolu Linglong Super lige Srbije Rad je savladao naš tim rezultatom 1:0.

Po svemu viđenom na terenu, utisak je da je najrealniji ishod bio remi, ali se još jednom pokazalo da u fudbalu sitnice i najmanje greške odlučuju i donose bodove jednoj od ekipa. Ovoga puta, jedna takva desila se igračima Javor Matisa i omogućila domaćim fudbalerima da postignu pogodak, ispostaviće se i jedini, i dođu do značajnog trijumfa, kojim su otišli sa dna tabele.

U pokušaju da povede opasnu kontru svog tima, kapiten Nedeljko Piščević je pogrešio, oduzeli su mu loptu vezni fudbaleri Rada, a u nastavku akcije Milan Lazarević je pogodio mrežu Lazovića.

Pre tog trenutka, obe ekipe su imale svoje šanse. U prvom delu igre, Lazović je dva puta zaustavljao pokušaje domaćih, mada to nisu bile stopostotne prilike. Na drugoj strani, i Javor je mogao do pogotka. I na ovom meču Jevremović je pokazao kakvu levu nogu ima, ali njegov izuzetan centaršut nakon kornera nije iskoristio Tanko, koji je loše šutirao glavom sa nekoliko metara. Nakon toga, napadač iz Gane je još jednom mogao da pogodi mrežu Rada, ali je šutirao pored gola.

U nastavku je Rad pretio uglavnom udarcima iz daljine, a u jednoj situaciji je Lazovića spasila i prečka. Pred golom domaćih u izglednoj prilici se našao Luković, nakon pasa Piščevića, ali je naš napadač loše završio akciju i nije uspeo da pogodi mrežu Rada. Nakon pogotka, pokušavali su jedni i drugi, ali ti napadi nisu ugrozili čuvare mreže. Do kraja, Građevinari su uspeli da održe rezultat iz 74. minuta i proslave vrednu pobedu.