Mićić i Gojković za prolećni prvenac

Po veoma teškom terenu, natopljenom vodom, usled kiše, koja je u Ivanjici padala tokom čitavog dana, odigrali su prvenstveni susret Javor Matis i Radnik. U datim uslovima, bolje su se snašli domaći fudbaleri i zabeležili veoma važan trijumf u borbi za opstanak. Ekipa Radovana Ćurčića slavila je rezultatom 2:1 (2:0), pogocima Lazara Mićića Luke Gojkovića. Strelac za goste bio je Oreščanin.

Već u 4. minutu, domaći su poveli.

Bila je to prava majstorija Luke Gojkovića, koji je nakon slaloma kroz odbranu rivala, rutinski završio akciju.

U 12. minutu, do prvenca u dresu Javora mogao je Stjuart, ali je uspešniji bio golman Ranđelović. Minut kasnije, Petrović je glavom šutirao pored gola. Gotovo dvadeset minuta nije bilo uzbuđenja, a onda je Lazar Mićić duplirao prednost Javora.

Poput saigrača na startu utakmice, primio je loptu daleko od gola rivala, upravo od Luke Gojkovića, nanizao tri fudbalera Radnika i rezantnim udarcem savladao golmana gostiju.

Jedini ozbiljan pokušaj Radnika desio se u 39. minutu, kada je, nakon kornera i udarca Milićevića, Bosić izbacio loptu sa gol-linije i sprečio izvestan pogodak. Bosić je u nadoknadi mogao povisi na 3:0, ali nije uspeo da pogodi okvir gola gostiju. Na drugoj strani, Dukure umalo nije savladao svog golmana, ali je Manojlović nekako uspeo da sačuva svoju mrežu.

U 58. minutu, mladi Gašić je pokušao da vrati loptu svom golmanu i sa dvadesetak metara pogodio stativu sopstvenog gola. U nastavku akcije došlo je do kontakta Mićića i Ranđelovića u šesnaestercu, ali je sudija Simović pokazao da se igra nastavi. Pet minuta kasnije, Skoko sjajno skače na centaršut Bosića, ali šalje loptu pored gola. U 67. minutu, Javor preti u režiji Stjuarta, čiji udarac završava tik pored stative. U 83. minutu, Radnik je kaznio Javor za promašaje.

Iz jedine izgledne situacije u drugom delu susreta, nakon kornera, Oreščanin hvata volej i neodbranjivim udarcem šalje loptu u mrežu Javora.

Na isteku 90. minuta, ponovo je malo nedostajalo da gosti savladaju sopstvenog golmana. Kunić je loše zahvatio loptu, ali je Ranđelović uspeo da interveniše i produži neizvesnost. Ipak, do kraja, promene rezultata ipak nije bilo.

Javor je konačno slavio, nakon deset utakmica (devet ligaških) i pobegao iz zone ispadanja, dok je Radnik ostao na dnu tabele.

JAVOR – RADNIK 2:1 (2:0)

Strelci: 1:0 – Gojković u 4, 2:0 – Mićić u 32; 2:1 – Oreščanin u 83. minutu