Jedan udarac ka golu Manojlovića rešio meč u Ivanjici

U 20. kolu Mozzart Bet Super lige Srbije, Javor Matis poražen je od Partizana – 0:1 (0:0). Jedini pogodak postigao je Saldanja u 62. minutu. Bio je to jedini udarac gostiju u okvir gola Javora.

Po terenu veoma teškom za igru, uz jak vetar, koji je duvao tokom praktično cele utakmice, nije bilo previše lepote u igri. Međutim, od prvog trena viđen je veliki broj duela i velika borbenost oba tima. Nažalost, dva puta su lekarske ekipe morale da ukažu pomoć fudbalerima, nakon sudara glavama. Prvo je u duelu Dolmagića i Marković deblji kraj izvukao kapiten gostiju, koji je do kraja susreta igrao zavijene glave, da bi se zatim isto dogodilo njegovom saigraču, Trifunoviću, nakon sudara sa Dukureom. Ipak, ta situacija lošije se završila za francuskog vezistu, koji je zbog povrede glave morao van igre. Bile su to i situacije koje su privukle najviše pažnje gledalaca u ovom delu susreta, jer je pred golom dva rivala viđena samo jedna situacija koja je mogla rezultirati golom. Ipak, priliku je u 45. minutu propustio Dolmagić.

U drugi deo susreta bolje je ušao Javor, koji je pripretio već u 47. minutu, kada je, nakon centaršuta Dolmagića, Ovusu nespretno reagovao i pogodio Filipovića, pa se lopta odbila u korner. Tri minuta kasnije pokušao je glavom Pinto, nakon centaršuta agilnog Bosića, ali je taj udarac završio iznad gola. U 57. minutu, ponajbolji fudbaler domaćih na današnjem susretu mogao je da postane tragičar. Posle centaršuta Natha, loše je reagovao Brazilac i skrenuo loptu ka svom golu, ali je Manojlović bravuroznom intervencijom sačuvao svoj tim. Igrao je Pinto beskompromisno, ali i veoma riskantno, iako je već imao žuti karton, pa je stručni štab Javora odlučio da ga zameni u 58. minutu. Samo četiri minuta kasnije, gosti su poveli. U igru su u 62. minutu ušli Nikolić i Severina, umesto Natha i Kalulua, a dvadesetak sekundi kasnije, crno-beli su vodili, a Nikolić bio asistent.

Antić je izveo aut, Nikolić glavom prebacio loptu u peterac, a tamo je Saldanja majstorski, petom, poslao loptu iza leđa Manojlovića.

Bio je to prvi i poslednji udarac Partizana u okvir Manojlovićevog gola na ovoj utakmici. Opao je tempo nakon pogotka Brazilca i sve do 72. minuta nije bilo prilika. Tada je kapiten Javora, Miletić, šutirao sa leve strane, ali pravo u Jovanovića. U 78. minutu nagoveštena je potencijalna drama, jer je Antić srušio Mićića i dobio drugi žuti karton. Upravo iz tog prekršaja odlično je izveo slobodan udarac Miletić, ali je i ovoga puta golman crno-belih dobro intervenisao.

Do kraja susreta su crno-beli pokušavali da sačuvaju teško stečenu prednost, a Ivanjičani da sa čovekom više stignu do izjednačenja. Pokušavali su Gojković, Obradović, Milošević i Ratković, ali nedovoljno konkretno. Ostalo je:

JAVOR MATIS – PARTIZAN 0:1 (0:0)