Javor završio takmičenje u Kupu u 1/8 finala

Fudbaleri Javor Matisa završili su takmičenje u Kupu Srbije. Bolji je bio Voždovac, koji je u Ivanjici slavio nakon izvođenja jedanaesteraca. U regularnom delu meča rezultat je bio 1:1. Obe ekipe su i tokom 90 minuta igre da dođu do trijumfa, ali je nakon svega prikazanog remi bio verovatno najrealniji ishod.

Nije ovaj duel bio uzbudljiv kao neki prethodni mečevi Javora, možda i zbog činjenice da su oba trenera pružila šansu nekolicini fudbalera koji nisu igrali mnogo u dosadašnjem toku sezone, pa su se na terenu našli momci koji nisu mnogo igrali zajedno u takmičarskim utakmicama.

Javor Matis bolje je otvorio duel i kontrolisao igru, držeći više loptu u svom posedu i pokušavajući da postigne rani gol i sebi olakša posao, ali je nedostajalo koncentracije u završnoj trećini igrališta i konkretnijeg poteza u završnici. Pokušavali su iz daljine Maričić i Nikolić, dok su na drugoj strani pripretili Stoisavljević i Đorić, ali su sve to bili pokušaji koji se samo statistički mogu voditi kao udarci ka golu, jer nijedan nije ugrozio debitanta među stativama Babića na jednoj, odnosno Krunića na drugoj strani.

Najbolju priliku za Javor propustio je Lazar Nikolić, koji je u 23. minutu šutirao sa nekoliko metara, nakon gužve u šesnaestercu Voždovca, ali je Krunić spretno intervenisao i sprečio vođstvo Javora. U narednih desetak minuta nije bilo uzbuđenja, da bi u 35. gosti pokušali da pogode mrežu rivala, ali je udarac završio iznad prečke. Nakon toga, u 38. minutu, jedanaesterac za Voždovac.

Prekršaj u svom kaznenom prostoru napravio je Maričić, zbog njega je dobio i žuti karton, a loptu je na belu tačku namestio Dragan Stoisavljević. Momak koji je baš na dan utakmice napunio tek 17 godina, pogodio je mrežu Babića i doneo svom timu prednost.

U samom finišu prvog dela igre, Luković je odlično istrčao kontru, uspeo da prebaci loptu preko daleko istrčalog Krunića, pokušao da je stigne dok je išla ka golu, ali nije u tome uspeo, a ona je završila pored gola. Bilo je to i sve što smo videli u prvom delu utakmice.

Drugi deo igre počeo je prilično indolentno sa obe strane. Gosti su čuvali stečenu prednost, a domaći fudbaleri nisu uspevali da je anuliraju. Sve do 62. minutu nije bilo pravih uzbuđenja. Tada je još jedan mladić u dresu Voždovca, Miloš Pantović, lepim potezima izbacio iz igre Maričića i Otaševića, šutirao iz teške pozicije, ali je odlični Babić intervenisao i poslao loptu u korner. Samo tri minuta kasnije, Javor je izjednačio.

U 65. minutu, Lazar Nikolić je pogodio mrežu Voždovca. Dobru akciju izveli su fudbaleri Javora, a krunisao ju je golom brzonogi krilni fudbaler, koji je na taj način doneo izjednačenje.

Desetak minuta nakon toga, Javor je mogao da reši utakmicu. U 73. minutu, Rušević je imao zicer. Izašao je sam pred Krunića, ali je veoma loše šutirao i promašio čitav gol. Samo minut kasnije, isti igrač još jednom pokušava, Krunić brani, a ništa manje dobru priliku propušta Luka Luković, koji odbitak šalje pored gola, umesto u mrežu. Kao da su ovi promašaji malo poljuljali igrače Javora, koji su prepustili Voždovcu inicijativu. Pokušao je u 81. minutu Milović, ali bez opasnosti po Babića, da bi isti epilog usledio i nakon pokušaja Jakovljevića. U 93. minutu, Putinčanin je sjajno šutirao, ali je golman Javora odlično intervenisao, da bi u 94. imao sreće, nakon pokušaja Nišića iz daljine, koji je završio pored gola.

Pristupilo se izvođenju jedanaesteraca, a prvi su šutirali igrači Voždovca. Nažalost, svi fudbaleri Javor Matisa promašili su jedanaesterce, a kapiten Piščević je to učinio dva puta, nakon što je sudija Simović ponovio izvođenje, zbog prestupa golmana Krunića. Na taj način, ukupnim rezultatom 4:1 u četvrtfinale se plasirao Voždovac. Ove dve ekipe sastaće se i u prvenstvu Srbije za tri nedelje.

Ono što brine stručni štab jeste povreda Srđana Šćepanovića, koji se uhvatio za koleno u 44. minutu igre i više se nije vraćao na teren.