Javor se plasirao u 1/16 finala Kupa Srbije

Fudbaleri Javor Matisa plasirali su se u 1/16 finala Kupa Srbije, nakon pobede protiv kragujevačkog Radničkog, od 2:1.

Stručni štab je šansu dao nekolicini fudbalera koji su imali manju minutažu u domaćem šampionatu, a naša ekipa vrlo je autoritativno otvorila utakmicu i visokim presingom unela paniku u redove gostiju. Rezultat su bila dva rana gola, delo najboljeg strelca ekipe, Luke Lukovića. Prvi je postigao u 7. minutu, a drugi deset minuta kasnije. U međuvremenu, u dobroj prilici našao se Rušević, a nakon drugog pogotka Lukovića tempo igre je pao i nije bilo uzbuđenja do poluvremena.

Drugi deo igre nije doneo golove kao prvi, ali jeste mnogo uzbuđenja na obe strane. U prvih petnaestak minuta drugog dela pokušavali su napadači Javora – prvo Rušević, a potom i Ilić, koji je u međuvremenu ušao u igru, ali nije bilo pogotka. U poslednjoj četvrtini utakmice, ekipa iz Kragujevca je krenula ka golu Javora znatno energičnije, a rezultat je stigao u 71. minutu. Ćirović je pogodio za 2:1 i uneo pravu dramu u završnicu.

Kao da je strah preovladao među fudbalerima Javora, a gosti su pokušavali na sve načine da dođu do izjednačenja i koristili su zbunjenost domaćeg tima. U svega nekoliko minuta, Nikodijević je propustio zicer, a za njim i strelac gola, Ćirović. U 87. minutu – čak tri prilike! Lazović je u dva navrata sjajno sprečio goste da izjednače, a nakon što su igrači Javora izbacili loptu na polovinu igrališta, i sami su imali veliku priliku. Šćepanovićev udarac zaustavio je Savić. Nakon 4 minuta nadoknade vremena, mogli su da odahnu u taboru Javora. Sudija je označio kraj meča. Javor je slavio rezultatom 2:1 i plasirao se u narednu rundu Kupa Srbije.