Javor se ispromašivao, pa sa 10 igrača poklekao u finišu u Subotici

Fudbaleri Javor Matisa poraženi su u 9. kolu Linglong Super lige Srbije od subotičkog Spartaka, rezultatom 1:0. Javor je u finišu utakmice ostao sa igračem manje na terenu, nakon isključenja Kuveljića, a nakon toga nekadašnji igrač Ivanjičana, Marčić, pogodio je mrežu Lazovića, za, ispostaviće se, konačnih 1:0.

9. kolo Linglong Super lige Srbije

SPARTAK ŽDREPČEVA KRV – JAVOR MATIS 1:0 (0:0)

Stadion: Gradski (Subotica)
Gledalaca: 300
Sudija: Danilo Grujić

Strelac: Marčić u 87. minutu
Crveni karton: Kuveljić u 84. minutu

Javor Matis: Lazović, Đerić, Jevremović, Kolaković, Amanović, Kuveljić, Piščević, Maričić, Dolmagić, Petković, Mrkaić

Spartak: Dokić, Tekijaški, Milošević, Otašević, Vidaković, Dunđerski, Gojkov, Obradović, Marčić, Jamamoto, Šormaz

Prvi pokušaj na utakmici imao je Dino Dolmagić, koji je šutirao unutrašnjim delom stopala sa ivice kaznenog prostora, ali je Dokić uspeo da interveniše. Nije uspeo Mrkaić da dođe do te lopte, nakon odbitka, a na kraju se ispostavilo i da je bio u nedozvoljenoj poziciji.

Javor je u 18. minutu mogao i morao do gola. Golman Dokić je ispustio loptu, Mrkaić se našao pred praznom mrežom, ali je sa pet metara pogodio stativu! Neverovatno…

Nešto kasnije, Mrkaić je bio brži od golmana domaćih, stigao do lopte pre njega, ovaj ga je srušio – po proceni Grujića – izvan šesnaest metara. Maričić je izveo slobodan udarac, ali se lopta odbila u korner, od živog zida. Nastavio je Javor da napada, Dolmagić je probio po desnoj strani, poslao oštru loptu u peterac Spartaka, a tamo Maričić nije stigao do nje na vreme. Mrkaić je pokušao glavom u finišu prvog dela, ali je lopta završila pored gola.

Prvi put je nakon toga uzvratio Spartak. U 42. minutu Obradović je lepo prošao po desnoj strani, uneo loptu u sredinu i šutirao, ali je Lazović intervenisao. Nakon toga, lopta se odbila do Marčića, koji šutira pored gola. Već u sledećem napadu, Mrkaić ponovo pokušava, na centaršut Maričića, ali njegov udarac glavom zaustavlja Dokić. Lopta se odbija do Kuveljića, ovaj šutira, ali Milošević ispred gol-linije izbija loptu.

Mnogo je šansi imao Javor u prvih 45 minuta, ali, nažalost, nijedna nije iskorišćena.

I u drugom delu Javor je pripretio, ali Mrkaić nije uspeo da pogodi mrežu, pošto su njegov pokušaj izblokirali domaći igrači.

Pokrenuli su se i domaći fudbaleri i pokušali u dva navrata preko Obradovića. Jednom je iz nezgodne situacije pogodio stativu, a drugi put šutirao preko gola. U tim trenucima Kuveljić je zbog starta u protivničkom kaznenom prostoru dobio žuti karton.

Tražili su domaći u finišu jedanaesterac, nakon poslate lopte u peterac Javore i gužve, ali je Grujić pokazao da se igra nastavi. Vidaković je u 81. minutu imao veliku priliku, ali je njegov šut okrznuo stativu i završio u gol-autu. Tri minuta kasnije, na istom mestu kao i prvi put, Kuveljić dobija žuti karton – u protivničkom šesnaestercu. Isključen je naš vezista, što je bio znak za igrače Spartaka da napadnu.

Udarac Gojkova završio je iznad gola, ali je Marčić bio precizniji. Primio je loptu na ivici kaznenog prostora i šutirao levom nogom. Pogodio je desni ugao Lazovićevog gola, za 1:0. Do kraja utakmice nije bilo uzbuđenja, pa je to bio i konačan rezultat.

Velika šteta, jer je Javor, s obzirom na prikazanu igru i broj stvorenih prilika, zaslužio više.

Naredni protivnik je zahuktali beogradski Partizan, koji u Ivanjici gostuje u sredu.

(FOTO: FK Spartak)