Javor se ispromašivao, ali zabeležio važnu pobedu protiv Mačve

Veoma značajnu pobedu zabeležili su fudbaleri Javor Matisa u 33. kolu Linglong Super lige. U Ivanjicu je stigla Mačva, koja je za opstanak imala isključivo teoretske šanse, a iz Ivanjice je šabački tim otišao i bez njih i naredne sezone igraće u nižem rangu takmičenja. Imao je stručni štab Javora problema prilikom sastavljanja ekipe za ovu utakmicu, jer su povređeni Krnić, Dimitrijević i Radivojević, dok su suspendovani Luković, Pavišić i Maričić, pa je stoga gotovo kompletna klupa sa rezervnim fudbalerima bila sačinjena od „bonus“ fudbalera. Oni koji su meč počeli opravdali su poverenje stručnog štaba i već tokom prvih 45 minuta pokazali da su bolji od dva rivala na terenu, što je materijalizovano i pogocima za sigurnih 2:0, što je na kraju bio i konačan rezultat. Ono što će se pamtiti sa ove utakmice jeste i činjenica da su fudbaleri Javora čak četiri puta pogađali okvir Perićevog gola – dva puta je lopta pogodila stativu, a dva puta prečku.

Samo što je utakmica počela, Javor je stvorio prvu priliku. U 2. minutu, Tanko je odlično šutirao, ali je golman gostiju Perić, čini se, uz pomoć stative, uspeo da sačuva svoju mrežu i pošalje loptu u korner. Svega minuta kasnije, i Ostojić je pogodio prečku, nakon prekida, ali je već nakon nekoliko sekundi na semaforu stajalo 1:0.

Nakon udarca štopera Javora na pravom mestu se našao vezista, Milorad Balabanović, koji je natrčao na loptu i sproveo je u mrežu.

I drugi štoper Javora našao se u prilici, u 7. minutu, ali je udarac Marka Jevtića završio iznad gola Mačve. Pritisak Javora nije jenjavao, pa je Ilić u 24. minutu mogao iz izgledne pozicije da savlada Perića, ali je golman gostiju bio uspešniji, da bi potom Jevremović šutirao preko gola. U 27. minutu – penal za Javor. Prvo je Šćepanović nakon prodora pao u kaznenom prostoru gostiju, a igrači Javora tražili jedanaesterac, sa čim sudija Nađ nije bio saglasan, da bi samo koji trenutak kasnije lopta jednog gostujućeg fudbalera pogodila u ruku, a glavni arbitar nije imao dilemu – pokazao je na belu tačku.

U odsustvu glavnog „penaldžije“, Luke Lukovića, loptu je uzeo Andrej Ilić, šutirao, ali je Perić odlično reagovao i odbranio!

Ni to nije poremetilo fudbalera iz Ivanjice, koji su konstantno pokušavali da dupliraju prednost, ali udarci Šćepanovića, Tanka i Jevtića nisu bili precizni. Ipak, u 44. minutu, došlo je do promene rezultata.

Veoma agilni Tanko centrirao je u peterac gostiju, na pravom mestu našao se centarfor Andrej Ilić i zakucao loptu u mrežu.

Gosti praktično nisu ni pripretili Đorđu Lazoviću.

Samo što je počeo drugi deo igre, ponovo je Ostojić šutirao nakon prekida i ponovo je, drugi put danas, pogodio prečku! Usledio je nešto mirniji period utakmice, da bi u 66. minutu Ilić „nosio“ na leđima protivničkog fudbalera, lepo došao do šesnaesterca gostiju, pokušao da pogodi mrežu, ali je Perić zaustavio njegov udarac. Deset minuta kasnije, Ilić je sjajno reagovao, oslobodio se protivnika, kao rukom proigrao Zvekanova, čiji je udarac zaustavila – stativa. Četvrti put danas. Nedugo zatim i Tričković je pokušao, a Perić odbranio.

Kao protiv Crvene zvezde, a kako bi sprečio današnji scenario, stručni štab Javora odlučio je u samom finišu utakmice da preventivno sačuva igrače od potencijalnih kartona i suspenzija i iskoristi pravo na maksimalnih pet izmena, pa su šansu dobili i mladi Jovanović i Stojanović. Ipak, mogli su domaći do još nekog pogotka u nadoknadi vremena. Dobar Ruševićev udarac odbranio je Perić, da bi potom ponovo pokušao Zvekanov, ali je njegov udarac bio za nijansu neprecizan i završio je pored gola.

Javor Matis tako je i šesti put u prethodnih sedam utakmica ostao neporažen i zadržao se iznad opasne zone. Spisak „ugroženih“ ekipa u borbi za opstanak se ne smanjuje i borba je iz kola u kolo sve žešća, a trenutna situacija na tabeli izgleda ovako: Proleter 43, Metalac 42 (-1), Rad 42, Javor 41, Napredak 41, Voždovac 41, Radnički 39 (-1), Novi Pazar 39, Inđija 34 (-1).

Javor u narednom kolu gostuje Spartaku u Subotici, a zatim dočekuje Proleter. Do kraja će odigrati još utakmice protiv TSC-a, Čukaričkog i Voždovca.