Javor promašivao, TSC sa bele tačke odneo tri boda iz Ivanjice

Javor Matis odigrao je i drugu utakmicu u nizu vrlo kvalitetno i ofanzivno, ali, za razliku od duela protiv Partizana u Beogradu, nije uspeo da osvoji bod(ove). Najviše zahvaljujući nepreciznosti, Ivanjičani su ostali kratkih rukava, a ekipi Mladena Dodića nije bio dovoljan ni penal. Promašivali su domaći, posebno u prvom delu susreta, velike prilike, dok su gosti svoju čekali i uspeli da je realizuju sa mesta sa kojeg Javor nije – sa bele tačke.

U prvih 20-ak minuta nije bilo većih uzbuđenja. Igralo se podignutih gardova, bez pravih prilika. U 20. minutu Nikolić je centrirao, lopta je pogodila u ruku defanzivca gostiju, a VAR je signalizirao glavnom sudiji da pregleda snimak. Dileme nije bilo – jednaesterac za Javor. Umesto slavlja, šok za domaću publiku. Gigić šutira, Ilić hvata „živu“ loptu.

Mada se možda očekivalo da ta situacija poljulja domaći tim i psihološki podigne goste, desilo se suprotno. Nastavio je Javor sa ofanzivom, a velike prilike propustili su Kempbel, čiji je udarac pred golom glavom zaustavio Čalušić, a potom i Gojković, koji je izašao sam pred Ilića, ali je mladi golman gostiju još jednom sjajnom intervencijom ponovo spasio svoj tim. Ni to nije bilo sve. U 39. minutu Gojković i Gigić su mogli da konačno otključaju bravu gostujućeg gola, ali ponovo nisu bili dovoljno koncentrisani u završnici. Na poluvremenu je bilo 0:0.

Na startu drugog dela – penal za TSC. Nedostatak sreće, lopta pogađa u ruku defanzivca Javora, a sudija nema dilemu – pokazuje na belu tačku. Đakovac je sigurniji od Gigića. TSC vodi 1:0.

U nastavku meča viđeno je dosta tenzija, želje oba tima da od utakmice dobiju najviše što mogu, ali ne i previše kvalitetnog fudbala. Gosti su imali jedan dobar pokušaj glavom, koji je završio iznad prečke, dok je na drugoj strani dobro, ali neprecizno, šutirao Kempbel, a potom i Dukure, čiji je udarac zaustavljen na gol-crti.

Na kraju, gosti su slavili minimalan trijumf.