Javor osvojio veliki bod na gostovanju Partizanu!

Verovatno za fudalere Javora nije postojao teži momenat za gostovanje Partizanu. Crno-beli nalazili su se pred duel protiv Ivanjičana u seriji od šest vezanih pobeda. Padali su pred četom Gordana Petrića, između ostalog, Čukarički i Vojvodina, ali i bundesligaš, Keln. S druge strane, tim Mladena Dodića nanizao je jedanaest utakmica bez trijumfa, pri čemu je teren čak devet puta napuštao pognute glave. Mada je u kupu protiv Radničkog viđen pomak, i taj duel završen je neslavno, porazom nakon penala, pa ekipa psihološki nije uspela da ubrizga sebi dodatnu dozu samopouzdanja. Zbog svega toga, javnost Javoru nije davala gotovo nikakve šanse na gostovanju Beograđanima.

Trener Dodić nije mogao da računa na kapitena Marčića, povređene Grabeža, Eliomara i Obradovića, dok su meč sa klupe počeli nosioci igre u dosadašnjem toku prvenstva – Gojković i Luković. Ipak, ekipa je od starta utakmice pokazala da reči šefa stručnog štaba iz najave utakmice nisu bile prazne, već su potvrdu dobile na terenu. Poručio je Dodić da nema svrhe na stadionu JNA igrati na 0:0, jer sa takvim stavom rezultata verovatno neće biti. I nisu njegovi puleni igrali tako.

Već u 6. minutu – iznenađenje i lopta u mreži Popovića!

Lazar Nikolić prihvatio je loptu na nešto više od 20 metara od gola Partizana i sjajno šutirao u dalji ugao. Golman crno-belih paradom je samo ulepšao pogodak.

Nije se Javor ni tada povukao, već je i dalje pokušavao da pritiskom na poslednju liniju crno-belih ugrozi rivala. U 11. minutu Gigić pada u kaznenom prostoru Partizana, iz tabora Javora očekivali su da se sudija Stojanović oglasi ili makar uz konsultacije sa VAR sobom detaljnije razmotri pomenutu situaciju.

Ipak, igra je nastavljena, lopta je brzo stigla do šesnaesterca Javora, gde ju je Natho sproveo u mrežu. Bilo je to 1:1.

U 25. minutu došlo je do potpunog preokreta.

Najagilniji fudbaler Beograđana, Dijabate, sjajno je prošao po desnom boku, centrirao, a sa leve strane se sjajno pojavio kapiten Partizana Urošević i savladao Vulića.

U međuvremenu, pokušao je Rikardo u dva navrata, jednom i Filipović, kao i Gigić na drugoj strani, ali su svi bili neprecizni. Partizan je Javoru najviše pretio posle prekida, kojih je bilo zaista mnogo, ali do pauze više nije bilo promena rezultata. Ali, nakon dvadesetak minuta igre u drugom delu, upravo nakon prekida, 3:1 za domaće.

Natho je centrirao, rezervista Živković odlično šutirao glavom i matirao golmana Javora.

Pre toga, prilike za Vujačića i Uroševića nisu završene pogotkom, a Živković je i pre pogotka odlično pokušao nakon kornera, ali je pogodio prečku. Na drugoj strani su neprecizni bili Luković i Đukić. Delovalo je u tom 64. minutu da je Partizan veoma blizu pobedi. Ipak, pet minuta kasnije, Belić startuje na Tojčića i pravi penal. Ovoga puta dileme nije bilo.

Loptu je uzeo nekadašnji napadač Partizana, Petar Gigić, rutinski pogodio desni ugao Popovićevog gola i smanjio na 3:2. Delovalo je tada da može biti drame u finišu.

Neposredno pre gola Gigića, ali i nakon njega, imao je Partizan nekoliko prilika, ali se Vulić istakao u nekoliko navrata, posebno kada su Rikardo i Dijabate bili u šansama. Pokušavao je i mladi Jović, ali bez uspeha. Nisu uspevali crno-beli da prelome duel i kao da je nervoza sve više pritiskala Petrićev tim, a propuštene šanse rivala kuražile ekipu Mladena Dodića. U 88. minutu, neopisiva radost svih u ekipi Javora i šok za sve u taboru Patizana.

Loptu je dobio Luković, odigrao do Đurića, ovaj je centrirao, a na drugoj stativi sjajno reagovao Luka Gojković pogodio za 3:3.

Prvi put u svojoj istoriji Javor je na gostovanju Partizanu postigao tri pogotka. Do kraja se vodila žestoka borba, ali su Ivanjičani izdržali atake domaćeg tima i sačuvali veliki, teškom mukom osvojen bod.

Biće ovo svakako veoma značajno za nastavak prvenstva, u kojem Javor, do pauze, čekaju još tri utakmice – protiv TSC-a, Napretka i Novog Pazara.

MOZZART BET SUPER LIGA SRBIJE, 16. KOLO

PARTIZAN – JAVOR MATIS 3:3 (2:1)

Strelci: Natho u 11, Urošević u 25, Živković u 64. minutu za Partizan, a Nikolić u 6, Gigić u 72. i Gojković u 88. za Javor