Javor osvojio tri boda nakon trilera u Inđiji

Javor Matis je od starta sezone nekoliko puta odigrao veoma efikasne utakmice, koje su pri tome bile i veoma uzbudljive. Ipak, deluje da, ne samo na utakmicama našeg kluba, već i generalno u domaćem šampionatu u ovoj sezoni, nije bilo toliko naboja i uzbuđenja kao u duelu između Inđije i Javora.

Dve ekipe su u potpuno suprotnom raspoloženju ušle u 15. kolo Linglong Super lige. Javor je nakon male krize uspeo da zabeleži tri utakmice bez poraza i protiv jakih rivala osvoji 7 vezanih bodova, dok je Inđija u velikoj rezultatskoj krizi, što je konstatovao i Igor Bondžulić na konferenciji za medije.

Javor Matis je mnogo bolje ušao u utakmicu. Start utakmice doneo je sjajnu tranziciju igrača Javora, odličan pas Petkovića i utrčavanje Krnića u prostor, koje je rezultiralo dobrom realizacijom i vodećim pogotkom za gostujući tim. Ipak, pomoćni sudija smatrao da se naš fudbaler našao u ofsajdu i poništio je pogodak. Ostalo je 0:0.

Javor nije stao, već je krenuo još ofanzivnije. Odličnu priliku imao je Petković, potom je Kuveljić probao čak tri puta iz daljine, od čega jednom iz slobodnog udarca, ali je golman domaćih dva puta intervenisao, dok je treći put udarac završio iznad gola.

Usledio je korner za Javor Matis, izveo ga je Maričić, a odlično se pred golom Inđije snašao Kolaković i poslao loptu glavom u mrežu domaćih – 0:1 u 32. minutu. 

Usledilo je nekoliko pokušaja domaćih igrača, ali su svi završavali daleko od Lazovićevog gola, pa tako Inđija nije uputila nijedan udarac u okvir gola.

Ipak, od starta drugog dela utamice, situacija se drastično promenila.

Već u 46. minutu Rajevac je iskoristio dobar pas u prostor i savladao Lazovića za 1:1.  

Samo tri minuta kasnije – autogol. Centaršut sa leve strane terena, Amanović je sproveo u sopstvenu mrežu veoma nespretnom reakcijom, u trenucima kada iza njega nije bilo protivnika koji bi mogao da ugrozi njegovog golmana. Javor Matis „prosuo“ je sve što je sticao 45 minuta u roku od 180 sekundi.

Potpuno šokirani, igrači Javora dopustili su domaćem timu da stvori još jednu odličnu šansu, u kojoj su centimetri spasili Lazovića, nakon odličnog udarca napadača Inđije.

U 62. minutu, sudija Nikolić dosudio je prekršaj za igrače Javor Matisa i dodelio žuti karton Bosančiću, a fudbaleri Inđije želeli su loptu da pomere nazad. Dok je Nikolić odmeravao koliko živi zid treba da se udalji od lopte došlo je do koškanja, a Dimitrov je udario u lice Jevremovića i za to zaslužio direktan crveni karton. Javor je sa igračem više morao da krene još ofanzivnije i pokuša da dođe do izjednačenja.

Potpuno neshvatljiv potez napravio je u 75. minutu Bosančić. Piščević se spremao da vrati loptu protivniku, nakon što je ona izbačena u aut zbog prekida i nakon što je to učinio, Bosančić je startovao na njega, dok je bio bez lopte. Nikolić je igraču Inđije pokazao drugi žuti karton i put u svlačionicu.

Samo nekoliko minuta kasnije, ponovo nakon kornera, usledila je gužva u šesnaestercu Inđije, u kojoj se odlično snašao Petković i postigao svoj 7. pogodak u šampionatu, za 2:2. Igrao se 80. minutu.

Nastavio je Javor da napada, a nakon što je Maričić centrirao, doskorašnjeg fudbalera našeg kluba, Josovića, lopta je pogodila u ruku, pa je pomoćni sudija signalizirao da je to penal. Petković je preuzeo odgovornost i savladao golmana domaćeg tima, za 8. gol u sezoni i preokret Javora.

Ipak, domaći igrači su pre toga napustili teren i vratili se nakon nekoliko minuta, što je uslovilo i kasniju nadoknadu od gotovo 10 minuta. U samom finišu utakmice, tražili su i jedanaesterac igrači Inđije, ali je sudija procenio da nije bilo elemenata za najstrožu kaznu.

Ostalo je 3:2 za Javor, koji se sa 10 osvojenih bodova u poslednje četiri utakmice približio timovima koji su u zoni plej-ofa. Odlična forma i samopouzdanje dobra su uvertira za duel protiv Crvene zvezde, koji je na programu za vikend.

15. kolo Linglong Super lige Srbije

INĐIJA – JAVOR MATIS 2:3 (0:1)

Strelci: Rajevac u 46. i Amanović (AG) u 49. za Inđiju, a Kolaković u 32. i Petković u 80. i 90. minutu (iz penala) za Javor Matis
Sudija: Bojan Nikolić 
Žuti kartoni: Preković, Rajevac, Čermelj (Inđija), Maričić, Krnić, Amanović, Pavišić (Javor Matis)
Crveni kartoni: Dimitrov, Bosančić (Inđija)

FK Inđija: Preković, Dimitrijević, Bjeličić, Dimitrov, M.Ilić, Rogač, Tomić (Rajevac), Brana ilić (Čermelj), Josović, Milosavljev (Bosančić), Vidić

FK Javor Matis: Lazović, Jevremović, Kuveljić, Piščević, Maričić, Krnić (Cuckić), Kolaković, Pavišić, Petković (Zvekanov), Mrkaić, Amanović (Nikolić)