Javor nastavio niz nepobedivosti i osvojio velika tri boda protiv Metalca

Ni u četvrtoj utakmici u nizu fudbaleri Javor Matisa nisu poraženi. Na drugom gostovanju u nizu zabeležen je trijumf. Sa 8 bodova iz prethodne 4 utakmice, naš tim je prišao sredini tabele i značajno se približio opstanku u ligi.

U Gornjem Milanovcu ekipa Javora pokazala je u prvom delu igre umeće, a u drugom hrabrost. Nakon samo 13 minuta igre, gosti su poveli.

Luka Luković je istrčao u presing na golmana Puletića, ovaj je pokušao da ga predribla, ali je Luković uspeo da mu izbije loptu i ona je završila u golu.

Ovaj pogodak ulio je dodatnu dozu ekipi Javora, koja je nastavila sa dobrom igrom i u 20. minutu duplirala prednost.

Jevremović je izveo korner, najbolji u skoku bio je Pavišić i glavom pogodio mrežu Puletića. Bilo je to 2:0.

Mogao je Javor preko Ilića (u dva navrata), te Maričića, da dođe do nedostižne prednosti, ali su njihovi udarci ili bili neprecizni ili ih je zaustavljao Puletić. Šutirao je i Luković odlično iz slobodnog udarca, ali je golman Metalca odbranio taj udarac.

U samom finišu prvog dela igre, neoprezan je bio Tričković, koji je napravio prekršaj i dobio drugi žuti karton. Javor Matis je ostao sa deset igrača na terenu. Nakon tog detalja Metalac je došao i do jedinog konkretnijeg pokušaja u ovom delu igre, ali je udarac Cvetkovića iz slobodnog udarca završio preko gola.

Drugi deo nije počeo najbolje. Sudija Milanović je jedan duel Pavišića i Prestiža okarakterisao kao nedozvoljen i dosudio jedanaesterac za Metalac.

Jokić je izveo najstrožu kaznu i u 51. minutu smanjio na 1:2. Bio je to treći pogodak Metalca protiv Javora sa bele tačke u ovoj sezoni.

Brojčano inferiorni, fudbaleri Javor Matisa morali su u narednih 40 minuta svim silama da brane stečenu prednost iz prvog dela utakmice. Pokušavali su domaći igrači, ali je Lazović izrastao u heroja utakmice. Zaustavio je dobre pokušaje Cvetkovića i Arambašića u tri navrata i sprečio domaćina da izjednači.

U finišu, sudija Milanović isključio je trenera Javora, Igora Bondžulića. Utakmica puna nervoze i napetosti završena je onako kako su želeli igrali Javora – njihovim trijumfom, koji značajno olakšava put ekipi ka cilju postavljenom pred start sezone, a to je opstanak u ligi.

Na prvenstvenoj tabeli, Mladost je na 9. pozicij sa 39 bodova, Radnički iz Niša i Metalac imaju pod 38, a Javor i Voždovac 37. Iznad opasne zone je i Novi Pazar, sa 36 bodova, dok su prva dva tima u zoni ispadanja Rad, sa 33, odnosno Napredak sa 32. Inđija ima 30 bodova, dok su preostali timovi mnogo više bodovno zaostali.

U narednom kolu, Javor Matis dočekuje Crvenu zvezdu.

30. kolo Super lige Srbije

METALAC – JAVOR MATIS 1:2 (0:2)

Stadion Metalca
Bez prisustva publike
Sudija: Milanović

Strelci: Jokić u 51. za Metalac iz penala, Luković u 13. i Pavišić u 20. za Javor Matis

Žuti kartoni: Prestiž, Mlađović, Vlalukin (Metalac), Tričković (Javor Matis)
Crveni kartoni: Tričković (Javor Matis)

METALAC: Puletić, Vlalukin, Pecelj (od 46. Grbović), Rogač, Mlađović, Zoćević (od 46. Jokić), Vasiljević (od 65. Arambašić), Krajišnik (od 70. Kokir), Cvetković, Prestiž, Katanić (od 46. Maksimović)

JAVOR MATIS: Lazović, Nikolić, Tričković, Jevremović, Ostojić, Pavišić, Dukure (od 73. Zvekanov), Maričić (od 46. Balabanović), Luković (od 85. Vico), Ilić (od 90. Stojanović), Rušević (od 46. Jevtić)